השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב לאחר ששוחרר מהכלא
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

השר לשעבר מיסז'ניקוב שוחרר מהכלא לאחר תשעה חודשים

עונשו של שר התיירות לשעבר, שהורשע במרמה והפרת אמונים, קוצר לפני כחודש בוועדת השחרורים למרות שהפרקליטות התנגדה לבקשתו לשחרור מוקדם
רום ליאור
09 בספטמבר 2018
10:09

שר התיירות לשעבר סטס מיסז’ניקוב שוחרר הבוקר (ראשון) מכלא חרמון לאחר שריצה תשעה חודשי מאסר. עונשו של מיסז׳ניקוב, שהורשע במרמה והפרת אמונים, קוצר לפני כחודש בוועדת השחרורים למרות שהפרקליטות התנגדה לבקשתו לשחרור מוקדם.

מיסז'ניקוב הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בכאן רשת ב' לפני שנה. כחלק מההסדר, הודה השר לשעבר כי פעל בניגוד עניינים חמור במהלך כהונתו במשרד התיירות. ב-2010, העביר מיסז'ניקוב תקציב של כמיליון שקלים לפסטיבל הסטודנטים באילת, ובמקביל המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק בשכר את יוליה רוט, שאיתה ניהל מערכת יחסים, בהפקת האירוע.

בית משפט השלום בתל אביב אישר את הסדר הטיעון עם מיסז'ניקוב, שבמסגרתו הוטל עליו גם קנס של 70 אלף שקלים. במהלך הדיון, נשאל מיסז'ניקוב על ידי השופט צחי עוזיאל אם הוא מבין את משמעות הסדר הטיעון, והביע חרטה על מעשיו. "ביצעתי טעות בשיקול הדעת", אמר השר לשעבר. "זה נעשה מתוך חוסר ניסיון והתלהבות יתר. רציתי שהפרויקט יצליח. אני רחוק מלהיות איש מושחת, אין אצלי דפוסי פעולה כאלה".

מיסז'ניקוב כיהן כחבר כנסת מטעם ישראל ביתנו בין השנים 2012-2006. בין היתר, כיהן כשר התיירות וכיו"ר ועדת הכספים של הכנסת. ב-2014 הוא נחקר לראשונה בחשד לעבירות שוחד ולשימוש בסם מסוכן מסוג קוקאין במסגרת פרשת השחיתות הציבורית.