אזור התקיפה בפריז
צילום: אי-פי

צרפת: חמישה נפצעו קשה ואחד אנוש באירוע דקירה

התוקף, ממוצא פקיסטני, דקר שבעה אנשים ברחוב ובתור לקולנוע בפריז. עוברי אורח הצליחו להשתלט עליו והמשטרה עצרה אותו. פרט לסכין, ברשות התוקף הייתה גם אלת ברזל.
גדעון קוץ
10 בספטמבר 2018
07:50

אדם ממוצא פקיסטני דקר אמש (ראשון) שבעה אנשים ליד בית קולנוע על גדת תעלת לה לואר בצפון פריז, בירת צרפת. חמישה בני אדם נפצעו קשה ועוד אחד שנדקר בראשו נפצע אנוש. פרט לסכין, ברשות התוקף הייתה גם אלת ברזל.

תחילה תקף הפקיסטני אנשים שעמדו בתור להיכנס לקולנוע ולאחר מכן תקף שני תיירים אנגלים ברחוב הסמוך. עוברי אורח הצליחו להשתלט על התוקף והמשטרה עצרה אותו. מניעיו עדיין אינם ידועים.

לפני כשלושה שבועות נהרגו שני בני אדם ואישה נפצעה קשה באירוע דקירה שאירע בפרבר בשם טראפ, סמוך לבירת צרפת פריז. התוקף דקר אנשים בעיירה, שבה מוסלמים רבים וממנה הגיע שחקן הכדורגל קיליאן אמבפה. הוא צעק "אללה אכבר", התבצר בבית משפחתו ותקף את השוטרים שבאו לעצור אותו, ולבסוף חיסלו אותו. ארגון הטרור דאעש קיבל אחריות על אירוע הדקירה.

על פי מקורות במשטרה, הרקע הסביר יותר לאירוע הוא ריב משפחתי. גורם במשרד הפנים הצרפתי מסר כי שתי ההרוגות בפיגוע הן אמו ואחותו של התוקף, בן 36 - נהג מונית במקצועו. הוא היה מוכר למשטרה לאחר שהביע תמיכה בפיגוע הדריסה בטיילת בעיר הדרומית ניס ביולי 2016, שם נרצחו 86 בני אדם ונפצעו 458, מתוכם לפחות 50 ילדים. מחבל מוסלמי דרס באמצעות משאית את הקהל שבא לחגוג את יום הבסטיליה.