אבו מאזן וקים ג'ונג און
צילום: אי-פי

אבו מאזן באגרת לקים: "צעדי טראמפ יהרסו את הסוגיה הפלסטינית"

יו"ר הרשות הפלסטינית שלח אגרת לשליט קוריאה הצפונית ובה פירט את הצעדים בהם נקט ממשל טראמפ ביחד לפלסטינים. אבו מאזן הדגיש את טענותיו בדבר ההשלכות של העברת השגרירות האמריקנית לירושלים
דנה בן שמעון
10 בספטמבר 2018
11:38

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן העביר (אמש) אגרת לשליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ובה פירט את הצעדים שנקט ממשל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ביחס לפלסטינים. את האגרת העביר באמצעות שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאלכי שהשתתף באירועי המצעד השנתי לציון 70 שנה להקמתה של קוריאה הצפונית הנערכים השבוע.

"הצעדים של טראמפ מסוכנים ויש בהם כדי להרוס את הסוגיה הפלסטינית ולהפוך אותה לסוגיה הומניטרית, האחרון שבהם - הפסקת הסיוע לאונר"א ולבתי החולים במזרח ירושלים", כתב אבו מאזן באגרת. יו"ר הרשות הדגיש את טענותיו בדבר ההשלכות של העברת השגרירות האמריקנית לירושלים וההכרה בה כבירת ישראל.

אבו מאזן טען כי הפלסטינים זקוקים להגנה בינלאומית. אל-מאלכי העביר את המסר במהלך מפגש שערך עם קים בפיונגיאנג וציין כי הפלסטינים מוכנים להעלות את רמת שיתוף הפעולה והתיאום עם קוריאה הצפונית.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית וופא דווח כי המנהיג הצפון קוריאני הודה לאבו מאזן ואיחל לעם הפלסטיני "הצלחה במאמציו להשגת חירות ועצמאות". על פי הדיווח, קים ציין כי ארצו עומדת לצד הסוגיה הפלסטינית. 

לפני כחודש בירך אבו מאזן את קים לרגל חג השחרור, היום שבו התפצלו קוריאה הצפונית והדרומית, שמצוין בדיקטטורה. יו"ר הרשות הביע הערכה לעמדותיו של קים כלפי הסוגיה הפלסטינית. בישראל תקפו את אבו מאזן בעקבות הברכה. השר נפתלי בנט כתב באנגלית בחשבון הטוויטר שלו: "קודם היטלר, לאחר מכן סדאם חוסיין, ועכשיו קים ג'ונג און. אם אתם מחפשים עמדה מוסרית, בדקו במי הפלסטינים תומכים ועשו ההפך".

לפני שלושה חודשים חתמו קים וטראמפ על מזכר הבנות שקשור לכוונות הצבאיות של קוריאה הצפונית. מאז נטען כמה פעמים כי קים לא עומד בהבטחותיו, אותן נתן גם למנהיג הדרום קוריאני, בדבר פירוז חצי האי מנשק גרעיני.