זירת התאונה
צילום: כיבוי אש נגב

פועל בן 35 נהרג בתאונת עבודה במטמנת פסולת בנגב

התאונה אירעה באתר השייך לחברת "רותם אמפרט", באזור התעשיה מישור רותם. ההרוג, בן 35 מכפר באזור שגב שלום, נמחץ למוות מתחת לפלטת ברזל כבדה וגופתו חולצה בתום מבצע מורכב. מהמשטרה נמסר כי האירוע דווח לחוקר תאונות עבודה
אסף פוזיילוב
10 בספטמבר 2018
15:56
עודכן ב 17:06

פועל בן 35 מכפר באזור שגב שלום נהרג היום (שני) בתאונת עבודה באתר הטמנה של מפעל כימי בנגב, באזור התעשיה מישור רותם שבמועצה האזורית תמר. הפועל נמחץ למוות מתחת לפלטת ברזל כבדה במטמנת פסולת השייכת לחברת "רותם אמפרט". מהמשטרה נמסר כי האירוע דווח לחוקר תאונות עבודה.

הפועל עסק בפירוק פלטת ברזל בתוך דחפור ענק במטמנה, בעודו שוכב על האדמה במרווח של כ-80 ס"מ בינו לבין הפלטה, שמחצה אותו. כוחות כיבוי מתחנת נגב מזרחי סיימו לחלץ את גופתו. מפקד התחנה, טפסר גרשון קלימי, אמר כי מדובר במבצע מורכב מאוד.

מחברת "רותם אמפרט" נמסר: "ככל שידוע לנו מדובר באירוע של חברה קבלנית שהתרחש בשטח בו היא מפרקת משאיות. במהלך הבוקר נודע לנו מהמשטרה על האירוע המצער ונכון לעכשיו אין לנו פרטים נוספים".

בחודש שעבר נהרגו שלושה פועלי בניין בתוך יממה: בבוקר נהרגו שני פועלי בניין כבני 30 לאחר שנפלו מגובה באתר של חברת "אלקטרה בנייה", ברחוב המעיין בראש העין. אדם נוסף, כבן 30, נפגע בגפיים ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. הפועלים עמדו על פלטה שחוברה בכבלים לעגורן מחוץ לאתר, כשבשלב מסוים הכבלים התנתקו - והפועלים צנחו אל מותם.

בהמשך היום נהרג פועל כבן 35 בנפילה מפיגום בגובה ארבע קומות באתר בנייה במושב אחיסמך, סמוך ללוד. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו על פגיעה רב מערכתית וקבעו את מותו.