טראמפ ורעייתו בטקס לציון 17 שנה ל-11/9
צילום: אי-פי

טראמפ ביום השנה לפיגועי 11 בספטמבר: "ארה"ב לעולם לא תשלים עם רודנות"

בטקס לזכר קורבנות טיסה 93 של יונייטד איירליינס בפנסילבניה, 17 שנה לאחר מתקפת הטור אמר טראמפ כי יעשה הכול כדי למנוע מתקפות טרור על אדמת ארה"ב: "עתידה של ארה"ב אינו נכתב ע"י אויביה אלא על ידי הגיבורים שלנו"
איתמר מרגלית
11 בספטמבר 2018
19:07

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אומר היום (שלישי) כי ארצו לעולם לא תשלים עם רודנות. טראמפ השתתף בטקס הזיכרון לקורבנות טיסה 93 של יונייטד איירליינס, כחלק מאירועי יום השנה ה-17 למתקפת הטרור של ה-11 בספומבר.

בטקס שהתקיים בשדה בפנסילבניה שבו התרסק אחד המטוסים שנחטפו במתקפת הטרור, אמר טראמפ כי יעשה הכול כדי למנוע מתקפות טרור על אדמת ארצות הברית. המטוס שהתרסק בשדה זכור בין השאר בעקבות המאבק שקיימו כמה מנוסעיו עם החוטפים טרם ההתרסקות. טראמפ אמר בדבריו כי "במקום זה אנו זוכרים את הרגע שבו אמריקה נלחמה בחזרה. לפני 17 שנים נוסעי טיסה 93 תקפו את האויב, לחמו עד הסוף וגברו על תכניתו המרושעת שלו. ההקרבה שלהם הצילה רבים, והצילה את הבירה שלנו ממתקפה. חלקים מליבה של אמריקה קבור כאן בשדות".

טראמפ הוסיף כי יש לזכור שבני חורין אינם נתונים לחסדיהם של האויבים, אלא הם קובעים את גורלם בעצמם. "עתידה של ארצות הברית אינו נכתב על ידי אויביה, אלא על ידי הגיבורים שלנו. כל זמן שהמקום הזה קיים, פטריוטים יקומו בשעת הצורך ויילחמו בחזרה. 40 מנוסעי הטיסה הוכיחו לכל העולם לפני 17 ששום כוח לא יכבוש את הרוח האמריקנית".