השריפה בעינות צוקים
צילום: כיבוי אש מחוז יו"ש

אחד החשודים בהצתה בעינות צוקים: "טיילנו באזור ונשארנו בלי דלק"

החשוד, בן 19 תושב מזרח ירושלים הכחיש בחקירתו שגרם לשריפה בזדון, וכן את המניע הלאומני. הוא סיפר כי בדרכם מעין גדי ביקשו מחברים שנסעו במכונית אחרת שיביאו להם דלק מתחנה סמוכה. כשסיימו לתדלק זרקו את המיכל בצד הדרך. לדבריו, סיגריה שהושלכה לאחר מכן הובילה ככל הנראה לשריפה. מעצרו ומעצר אחד חבריו הוארך עד ליום חמישי
כרמל דנגור
11 בספטמבר 2018
23:03

אחד החשודים בהצתת שמורת עינות צוקים לפנות בוקר הכחיש היום (שלישי) בחקירתו במשטרה כי גרם לשריפה בזדון וכן כל מניע לאומני. החשוד, בן 19 תושב מזרח ירושלים סיפר כי הוא וחבריו נתקעו ללא דלק בדרכם חזרה לירושלים מעין גדי. לדבריו, חברים שנסעו במכונית אחרת ציידו אותם בדלק. לאחר שסיימו להשתמש במיכל השליכו אותו בצד הדרך. הוא הוסיף כי יתכן שסיגריה שהושלכה במקום לאחר מכן על ידי אדם אחר הביאה לשריפה.

מעצרו של החשוד ושל צעיר נוסף, שניהם תושבי מזרח ירושלים, הוארך הלילה עד יום חמישי בצהריים. בית המשפט דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם בחמישה עשר יום. נציג המשטרה טען בדיון בעניינם כי גרסאותיהם אינן עולות בקנה אחד עם הממצאים בשטח. לדבריו, קיימות סתירות בין גרסאותיהם. החשוד השלישי בהצתה, תושב אל-עזרייה, יובא להארכת מעצר מחר. 

בשריפה בשמורת עינות צוקים שבאזור ים המלח עלו באש כ-500 דונמים של צמחיה. כביש 90 נחסם לתנועה באזור השריפה, והשמורה נסגרה למבקרים. 16 צוותי כיבוי בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי מטייסת אלעד וכלים הנדסיים של צה"ל הצליחו להשיג שליטה על האש לאחר כמה שעות של בעירה.