צילום: אי-פי

מרכז החיזוי האמריקני: סופת ההוריקן פלורנס מוגדרת מסוכנת במיוחד

הסופה אמורה לפגוע בעיקר בקרוליינה הצפונית, בקרוליינה הדרומית ובווירג'יניה. המרכז פרסם אזהרה לכמעט חמישה מיליון וחצי תושבים המתגוררים בחוף המזרחי. לפי התחזיות, תביא עמה הסופה רוחות עזות במהירות של 225 קמ"ש, גשמי זלעפות עד 600 מילימטרים וגלים בגובה חמישה מטרים
סוכנויות הידיעות
12 בספטמבר 2018
09:20

מרכז החיזוי האמריקני מגדיר הבוקר (רביעי) את סופת ההוריקן פלורנס המתקרבת אל חופי ארצות הברית – מסוכנת במיוחד ומפרסם אזהרה לכחמישה מיליון וחצי תושבים בחוף המזרחי. כ-1,700,000 תושבים קיבלו אזהרת פינוי ועל פי הערכות כמיליון בני אדם אכן התפנו מבתיהם עד כה. הסופה אמורה לפגוע בעיקר במדינות קרוליינה הצפונית, קרוליינה הדרומית ובווירג'יניה.

שדה התעופה בקרוליינה הדרומית ייסגר היום עקב התקרבותו של ההוריקן לחוף המזרחי, וחברות תעופה החלו לבטל את טיסות הפנים שלהן בתוך ארצות הברית. חזאים ופוליטיקאים התחננו בפני הציבור להתייחס ברצינות לאזהרות, ולא חסכו במילים על מנת להבהיר את גודל האיום.

ההוריקן שהוגדר גם כ"בעל פוטנציאל לקטסטרופה", נמצא כעת בדרגה 4 ומלווה ברוחות הנעות במהירות של כ-225 קמ"ש. הוא צפוי להתחזק לדרגה 5. זו הפעם הראשונה זה עשורים שסופה כה עוצמתית תפגע ישירות בקרוליינה הצפונית. רוחות עזות וגלים מאסיביים צפויים להכות בחופי וירג'יניה, קרוליינה הצפונית וקרוליינה הדרומית, עוד לפני שהסופה תגיע במלוא עוצמתה. ב-36 השעות הקרובות, עם פגיעתה, צפויים ימים של גשם זלעפות והצפות קשות. במקרה שהסופה תכה ביבשה, צפויים גם שיטפונות עזים.

שלשום הורה מושל קרוליינה הדרומית לכמיליון תושבים להתפנות מאזור חופו של האוקיינוס האטלנטי מחשש לנזק הצפוי מסופת ההוריקן "פלורנס", אשר צפויה להכות בחופה של ארצות הברית ביום חמישי. אמש התחזקה הסופה, שדרגתה היא 4 מתוך 5, עם רוחות הנעות במהירות של 220 קמ"ש, וייתכן שבמהלך היום תעלה לדרגה הגבוהה ביותר, המוגדרת כ"קטסטרופה".

המושל הנרי מק'מסטר אמר כי מדובר בהוריקן "מסוכן מאוד", והדגיש כי הוראת הפינוי מחייבת את התושבים ואינה נתונה לשיקול דעתם. גם מושל קרוליינה הצפונית הורה על פינוי חלקי של מאות אלפי תושבים מן האזורים המועדים והכריז על מצב חירום, שאושר על ידי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הנשיא מצידו הפציר בתושבי החוף המזרחי לנקוט את כל אמצעי הזהירות הנדרשים ואמר כי הממשל הפדרלי יעמוד לרשות נפגעי ההוריקן.