שיינדי רייס ודייוויד קיז
צילום: מתוך פייסבוק וטוויטר

טענה נוספת נגד דובר רה"מ: "לא מקבל 'לא' כתשובה"

עיתונאית ב"וול סטריט ג'ורנל" כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי גם לה היה "מפגש נוראי" עם דייוויד קיז וכי היא מאמינה לג'וליה סלזר שטענה כי הותקפה מינית על ידו: "התנהגותו כלפי נשים היא סוד גלוי". סלזר אמרה בריאיון כי מינויו לתפקיד גרם לה להרגיש שקיבל פרס
גילי כהן וורד פלמן
12 בספטמבר 2018
07:33

כתבת העיתון "וול סטריט ג'ורנל", שיינדי רייס, חשפה הבוקר (רביעי) כי גם לה היה מפגש "נוראי", כלשונה, עם דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, דייויד קיז, בחשבון הטוויטר שלה כתבה רייס כי היא מאמינה למתמודדת לסנאט ג'וליה סלזר. לדבריה קיז אינו מוכן לקבל את המילה "לא" כתשובה ולא חדל "לדחוף את עצמו".

עוד הוסיפה רייס כי גילתה שהתנהגותו של קיז כלפי נשים היא סוד גלוי. עם זאת, הדגישה כי התקרית אירעה בטרם החל לשמש דוברו של נתניהו. 


סלזר, המתמודדת לסנאט של מדינת ניו יורק, אמרה אמש בריאיון לאתר "ג'זבל" כי קיז תקף אותה מינית בנובמבר 2013, לפני שנכנס לתפקידו. על פי דברים שמסרה לעיתון, קיז תקף אותה לאחר שהשניים הגיעו לדירתו כהמשך לפגישה שערכו בבית קפה. "הייתה שיחה ופשוט המשכנו. בביתו הוא תקף אותי ואמר 'אני לא אתן לך ללכת'", אמרה בראיון טלפוני. היא מספרת שכשקיז מונה לתפקיד ב-2016, היא הרגישה שקיבל פרס.

ברכה ברד, מנכ"לית ארגון "כולן" לקידום השיח והעשייה הפמניסטית, אמרה בתגובה לטענות נגד קיז: "קשה להרגיש מופתעות אחרי פרשיית נתן אשל, ועדיין עצוב לקום ולגלות שמספר נשים מדברות על אלימות מינית שהפגין כלפיהן דייוויד קיז. אנחנו מאמינות למתלוננות ועומדות מאחוריהן. אנו מקוות ומצפות כי ראש הממשלה יבהיר בצורה חד משמעית כי אין מקום לאלימות מינית במשרד ראש הממשלה, וידאג להעביר מתפקידו כל מי שעומדים נגדו חשדות חמורים כאלו".

אתמול טענה סלזר בציוץ בטוויטר כי קיז תקף אותה מינית. לטענתה, החליטה לחשוף את הסיפור כעת לאחר שנודע לה שיש כוונה לחשוף את זהותה, אולי בניסיון לערער את גרסתה. "נראה כי הסיפור הזה הוא ניסיון להכפיש אותי ונשים נוספות שהתלוננו נגד קיז", כתבה סלזר. "שוחחתי עם עיתונאים נוספים שחקרו האשמות נגד דייוויד קיז, אך מעולם לא דיברתי על כך בגלוי עד עכשיו".

דייויד קיז הכחיש את טענתה ואומר כי מדובר בהאשמת שווא. "הוכח בעבר שהיא לא אמינה כשזה נוגע לחייה האישיים. עוד דוגמה לחוסר האמינות שלה", אמר הדובר.