ח"כ מיקי זוהר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ מיקי זוהר לחברי ליכוד: "רה"מ טועה, זה הזמן להחיל את הריבונות"

הח"כ מתח ביקורת על מדיניות ראש הממשלה בכינוס פורום "דרור" של הליכוד: "נתניהו לא מנצל את ההזדמנות הבלתי-חוזרת של שלטון טראמפ". האזינו להקלטות שפורסמו בכאן רשת ב'
זאב קם
12 בספטמבר 2018
08:32

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) מותח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין אי-קידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, ועל כך שישראל לא מנצלת את הממשל האוהד בארצות הברית. "בעיניי, ראש הממשלה - ואמרתי את זה גם לו - טועה טעות מרה בכך שאינו מנצל את ההזדמנות הבלתי-חוזרת של שלטון טראמפ", אמר ח"כ זוהר בהקלטה מתוך כינוס של פורום "דרור" בליכוד, שפורסמה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

האזינו להקלטות שפורסמו בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב':

"זה הזמן להחיל את הריבונות, ולכן הפעולה הזו יכולה להתממש. כרגע זה רק דיבורים. כדי להעביר את זה למעשים - זה תלוי בנו". כשנשאל בהקלטה אם נתניהו מתנגד להחלת ריבונות, השיב חבר הכנסת: "כנראה שכן, אני לא יודע מה הסיבות שלו וזה לא מעניין אותי. אותי מעניין מה הציבור רוצה. הציבור לא רוצה פה מדינה פלסטינית והציבור רוצה להחיל ריבונות. ואם אנחנו רוצים לממש את מה שהציבור רוצה, זה מה שאנחנו צריכים לעשות".

לפני כשבעה חודשים אמר ראש הממשלה כי הוא מקיים מגעים מול הממשל האמריקני כדי לקדם את חוק החלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון. במהלך ישיבת סיעת הליכוד, אמר נתניהו לחברי מפלגתו כי "אני יכול לומר לכם שמזה זמן אני מנהל שיח בנושא מול האמריקנים".

ראש הממשלה אמר כי "שני עקרונות מלווים אותי בנושא הזה: הראשון - תיאום ככל האפשר מול האמריקנים, שהקשר איתם הוא נכס אסטרטגי למדינת ישראל וגם להתיישבות. השני - זו צריכה להיות יוזמה ממשלתית ולא פרטית, כי מדובר במהלך היסטורי".

לפני כחודשיים הצביע מרכז הליכוד בעד החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, בהחלטה שאין לה ערך מעשי אלא הצהרתי בלבד. במהלך ביקורו בהודו לפני כחודש, נשאל נתניהו מה היא עמדתו בנוגע להחלטת מרכז הליכוד בעניין, והשיב כי "המרכז סוברני להחליט כפי שהוא רוצה, והממשלה סוברנית להחליט כפי שהיא רוצה. יש כאן גם ניווט נכון למול המציאות הבינלאומית".

תגיות:
הליכוד