גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן: "ראוי לחקור את דליפת תוצאות הפוליגרף של הניצבים"

השר לביטחון הפנים אמר בכאן רשת ב' כי פנה כבר ליועמ"ש בבקשה לפתוח בחקירה על פרסום הבדיקות של המועמדים לתפקיד המפכ"ל. על סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון אמר כי: "סוף סוף מנהיג המעצמה הגדולה בעולם מפרק את השקר הפלסטיני"
קלמן-ליברמן
12 בספטמבר 2018
08:55
עודכן ב 09:00

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר (רביעי) כי ראוי היה לפתוח בחקירה פלילית לגבי הדלפת בדיקות הפוליגרף של ניצבי המשטרה, שתוצאותיהן פורסמו בחדשות 10. "דווקא מפקדים במשטרה שמשרתים עשרות שנים, לא הוגן שיופצו כלפיהם שמועות ורכילויות לגבי בדיקות הפוליגרף. לא רק שאני קורא למח"ש לפתוח בחקירה, פניתי גם ליועץ המשפטי לממשלה וראיתי ששרת המשפטים הביעה את אותה העמדה. צריך לחקור איך מידע כה רגיש וסודי מגיע לתקשורת. לא שוחחתי על כך עם המפכ"ל". 

עוד הוסיף ארדן כי לא החליט סופית שלא להאריך את כהונת המפכ"ל. "המפכ"ל הבא יבוא מתוך שורות המשטרה, לכן ברור מי המועמדים הפוטנציאלים".

האזינו לריאיון המלא עם ארדן בקלמן-ליברמן:

"לא החלטתי סופית לא להאריך את כהונת המפכ"ל", אמר ארדן, והוסיף כי המפכ"ל הבא יבוא מתוך שורות המשטרה, ולכן "ברור מי המועמדים הפוטנציאלים".

השר התייחס גם להחלטת ארצות הברית לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון, ואמר כי השמחה מצעדיו של הנשיא דונלד טראמפ מובנת. "סוף סוף בא מנהיג המעצמה הגדולה בעולם ומפרק את השקר הפלסטיני. מה אם היו מגעים רשמיים עם הרשות? מניח שהיינו מתכנסים בליכוד לסיעור מוחות כדי להחליט מה עולה על השולחן, אבל היום אין בזה צורך".

ביום ראשון סיירו אלשיך ומפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, בשוק מחנה יהודה בבירה כשברקע המרוץ לתפקיד המפכ"ל הבא והמתיחות בין השניים. הלוי נשאל אם אלשיך מטרפד את מינויו והשיב כי הוא מקווה שאישו אינו מטרפד לאף אחד. "מקווה שכל הסיפורים לא נכונים. אם הם נכונים – זה נורא ואיום", אמר הלוי.


המפכ"ל אלשיך אמר כי אינו יודע אם השר ארדן צפוי להאריך את כהונתו. על השאלה אם ניצב הלוי יהיה מחליף ראוי השיב אלשיך: "כל קציני משטרת ישראל ראויים. אני מניח שגם יקראו לי להגיד את חוות דעתי, ואמסור את חוות דעתי".

בשבוע שעבר פורסמו בחדשות 10 ממצאי בדיקת הפוליגרף שנערכה למועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה, עליהן הורה המפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך. הממצאים הצביעו על חשש להתנהלות אישית שנויה במחלוקת של ניצב הלוי. כמו כן, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, לא נבדק.