תרזה מיי
צילום: אי-פי

דיווח: במפלגה השמרנית דנו כיצד להדיח את ראשת הממשלה תרזה מיי

על פי הבי-בי-סי נפגשו אתמול חברי הפרלמנט המתנגדים לתכנית ההתנתקות של מיי. נוכחים בפגישה סיפרו כי בין השאר נאמר בה כי היא חייבת ללכת והגדירו אותה - אסון. עם זאת ההערכות הן כי במפלגה לא יחלו בתהליך שיערער את הנהגתה בטרם ימצא לה מחליף שאפשר להתאחד סביבו
מערכת כאן חדשות
12 בספטמבר 2018
10:13

50 מחוקקים מהמפלגה השמרנית בבריטניה נפגשו אמש כדי להחליט האם יוכלו להדיח את ראשת הממשלה תרזה מיי, כך מדווח הבוקר (רביעי) הבי-בי-סי. חבר פרלמנט שנכח בפגישה אמר כי הקבוצה המתנגדת לתכנית ההתנתקות של מיי מהאיחוד האירופי - הברקזיט, דנה בתרחישים אפשריים במהלך הסתיו. זאת בהתבסס על העסקה שתשיג או לא תשיג מיי עם האיחוד.

נוכחים בפגישה ציינו כי בין השאר נאמר בה שתרזה מיי "חייבת ללכת", כי היא "אסון", וכי "המצב הנוכחי אינו יכול להימשך". מקור המצוטט בידיעה אמר כי הציבור חש שההנהגה מנותקת. עם זאת אמר מקור אחר כי החלפת המנהיג בשלב זה היא מעשה טיפשי.

המפלגה השמרנית יכולה לקיים התמודדות על תפקיד יושב הראש בשתי דרכים: הראשונה, הודעה של יושב ראש המפלגה על התפטרותו והשנייה באמצעות גיוס חתימות של 15% מחברי הפרלמנט של המפלגה (48 חברים כרגע) על מסמך הדורש הצבעת אי אמון. עם זאת ההערכה על פי הדיווח  היא כי מתנגדיה של מיי במפלגה לא צפויים לפתוח בהליך שיערער את הנהגתה לפני שימצא מנהיג חלופי שניתן להתאחד סביבו.