ניב אסרף וערן נגאוקר בבית המשפט

המדינה ערערה על קולת העונש של מביימי החטיפה ליד קרית ארבע

בית משפט השלום בירושלים גזר על ניב אסרף וערן נגאוקר מבאר שבע כמה חודשי עבודות שירות, לאחר שבדו את חטיפתו של אסרף בידי מחבלים בשנת 2015 כדי לחמוק מחובות. כעת, המדינה מבקשת לגזור על השניים עונש מרתיע "הן ברמה האישית והן ברמה הציבורית"
אמוץ שפירא וורד פלמן
12 בספטמבר 2018
11:28

המדינה הגישה הבוקר (רביעי) ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים על קולת העונש שגזר בית משפט השלום בעיר על ניב אסרף וערן נגאוקר מבאר שבע, שביימו את חטיפתו של אסרף בידי מחבלים ליד קרית ארבע לפני כשלוש שנים כדי שיוכל לחמוק מחובות שצבר בהימורים לא חוקיים.

השניים הורשעו בעבירה של מסירת ידיעה כוזבת וקבלת דבר בתחבולה. על אסרף נגזרו שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי של 5,000 שקל ועל נגאוקר שלושה חודשים. זאת למרות שהמדינה ביקשה לגזור עליהם עונשי מאסר בפועל.

בערעור מבקשת המדינה לגזור עליהם "עונש מרתיע הן ברמה האישית, הן ברמה הציבורית, שייתן ביטוי לגינוי החברתי ולניצול החמור והתקדימי שהשניים עשו בשניים מערכי החברה בישראל - ערך הערבות ההדדית וערך הנכונות לסייע לזולת המצוי בצרה גם במחיר של סיכון לחיי אדם".

עוד כתבה הפרקליטות כי: "בית המשפט קיבל את הטיעון כי מעשיהם הם ייחודיים ובעלי משנה חמורה, אך קביעה זו לא באה לידי ביטוי משמעותי בקביעת מתחם הענישה ההולם וזאת על אף שמדובר בפגיעה קשה בערכים משמעותיים של החברה בישראל ועל אף שננקטו פעולות צבאיות וביטחוניות בפועל"

באפריל 2015 החליטו השניים לביים את חטיפתו של ניב אסרף שסיפר לחברו, ערן נגאוקר כי הוא עושה זאת בשל פרידה מחברתו. לאחר שנפרדו סמוך לקריית ארבע דיווח נגאוקר למשטרה ששחברו הלך לכפר ערבי ולא חזר. בעקבות זאת הוקפצו כוחות גדולים לאזור ובחיפושים אחריו הושקעו מאמצים רבים וסכומי כסף גדולים.