נתניהו ומנדלבליט
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

היועמ"ש צפוי לאשר שוב לרה"מ להצביע על מינוי חברים בוועדה למינוי בכירים

על אף ביקורת בג"ץ בנושא, שהביאה להקפאת פעילות הוועדה ופרישת מקורבי נתניהו, לדעת מנדלבליט הצבעה לחברי הוועדה אינה נחשבת כמעורבות של ראש הממשלה בתהליך מינוי המפכ"ל
תמר אלמוג
12 בספטמבר 2018
22:31

על אף הביקורת של בג"ץ, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לשוב ולאשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להצביע על מינוי חברים חדשים בוועדה למינוי בכירים. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.


הממשלה צריכה כעת לבחור חברים חדשים לוועדה האחראית, בין השאר, על מינוי המפכ"ל והרמטכ"ל, לאחר מקורבי ראש הממשלה, איריס שטרק והפרופסור יעקב נגל הודיעו על פרישתם המוועדה. יעקב נגל, שהיה היועץ לביטחון לאומי, הגיש בערב ראש השנה מכתב התפטרות למזכיר הממשלה צחי ברוורמן מהוועדה ואיריס שטרק הודיעה על כך הבוקר. נגד מינויים של השניים לוועדה כנציגי ציבור הוגשה עתירה לבג"ץ ובעקבותיה הוקפאו דיוני הוועדה.

היועץ המשפטי לממשלה אסר על מעורבות כלשהי של נתניהו בבחינת מועמדים למפכ"לות, כפי שנחשף בכאן חדשות. על אף איסור זה, עניין ההצבעה לחברים בוועדה למינוי בכירים נתפס בעיני מנדלבליט כרחוק ממעורבות כזאת, שכן מדובר בהצבעה לחברים בוועדה שבוחנת כשרות מועמדים המובאים בפניה לשורת תפקידים.

בתגובה ראשונה על פרישתו מהוועדה אמר היום יעקב נגל לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב': "אני לא העניין, ביקשו ממני להתנדב ויש סימן שאלה שלא קשור בי, אלא לתפקידי כראש המל"ל. נעלבתי מידידי רב השנים, פרופ' עוזי ארד, שאמר שהמינוי הפך אותי לחותמת גומי. איתי הוא לא דיבר. הייתי מצפה מהתנועה לטוהר המידות שקודם כל תבחן את מידותיה. היועמ"ש חשב שהמינוי שלי ראוי אבל גם הוא היה מזכיר הממשלה. יו"ר התנועה לטוהר המידות מונה בזמנו לראש המל"ל, ואז הוא לא מצא בזה בעיה".