כוחות הביטחון בחאן אל אחמר

פונו חמישה מבנים סמוך למאחז חאן אל אחמר

כוחות הביטחון פינו קראוונים שהוצבו במקום במחאה על החלטת בג"ץ על פינוי הכפר הלא חוקי. הפינוי הסתיים ללא הפרעות ואין כוונה לפנות את שאר המאחז היום. המתפ"ש: הצבת המבנים - התרסה נגד אכיפת החוק הישראלי בשטחי C
כרמל דנגור
13 בספטמבר 2018
07:21

כוחות הביטחון פינו הבוקר (חמישי) חמישה קראוונים סמוך למאחז הבדואי חאן אל אחמר שממזרח לירושלים. מדובר במבנים שהוצבו במרחק של כמה מאות מטרים מהמאחז במחאה על החלטת בג"ץ על פינוי המקום. פינוי המאחז עצמו לא יתבצע היום. 

מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי "הצבת המבנים קודמה על ידי נציגים מהרשות הפלסטינית, כמחאה ובהתרסה נגד החלטת בג״ץ ונגד אכיפת החוק הישראלי בשטחי C". הפינוי הסתיים ללא הפרעות. 

בג"ץ דחה בשבוע שעבר את העתירות נגד הריסת מבנים בלתי חוקיים במתחם חאן אל-אחמר, וכתוצאה מכך איפשרה את פינוי הכפר הפלסטיני הלא חוקי. העתירות נגד הריסת הכפר הוגשו מיד לאחר שניתן פסק דין שקבע שיש לקיים את צווי ההריסה במקום. השופט יצחק עמית הזהיר: "קיים חשש של ממש להפרות סדר המוניות ואלימות בעת ביצוע צווי ההריסה, במיוחד מצד שוהים שאינם תושבי המקום".

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב אמר בתגובה להחלטה כי הריסת המאחז מערערת את הסיכוי לפתרון שתי המדינות ומנוגדת לחוק הבינלאומי. את הדברים צייץ מלדנוב בחשבון הטוויטר שלו. 

בנוסף לכך, אחד מתושבי הכפר, אברהים מוחמד נאסר, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב': "אנחנו לא זזים מכאן, שיחזירו את האדמה שלי בבאר שבע. כל המשפחה שלי גרה בחאן אל-אחמר, נולדתי שם. בכל העולם אין אישורי בנייה לערים של הבדואים". לצד זאת הוסיף: "לא ננהג באלימות אם יבואו לפנות אותנו".

האזינו לריאיון עם אברהים מוחמד נאסר בכאן רשת ב':