הוריקן פלורנס נחלשה לדרגה 2 - אך עדיין מסוכנת

הסופה שצפויה לפגוע בחופי קרוליינה מוגדרת כעת כקטגוריה 2, עם רוחות במהירות של 175 קמ"ש. למרות זאת, במרכז ההוריקנים האמריקני מזהירים כי עדיין מדובר בסופה מסוכנת. לא צפוי שינוי בכמות המשקעים שיירדו בעקבות הסופה
נתן גוטמן, שליח כאן חדשות לצפון קרוליינה
13 בספטמבר 2018
07:51

סופת ההוריקן פלורנס, שצפויה להגיע בתוך כיממה לחופי קרוליינה בחוף המזרחי של ארצות הברית, נחלשה הלילה (חמישי) והיא מוגדרת כעת בקטגוריה 2. הרוחות נעות במהירות מרבית של כ-175 קמ"ש, אך כמויות הגשם שהיא צפויה להוריד נותרו ללא שינוי.

אתמול החלו התושבים באזור להתפנות מבתיהם מחשש להצפות. עד כה יותר ממיליון תושבים קיבלו אזהרה פינוי. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא לתושבים: "אל תעמדו בדרכה של הסופה, ואל תשחקו משחקים. זו סופה גדולה, אולי מהגדולות שנראו אי פעם".

משרד החוץ הישראלי פרסם אזהרה לישראלים השוהים בדרום מזרח ארצות הברית: ״יש לעקוב אחר הנחיות מרכז ההוריקן הלאומי של ארצות הברית בדבר מסלול התנועה של הוריקן פלורנס, ולהישמע להוראות הרשויות המוסמכות במקום".

שדה התעופה בקרוליינה הדרומית ייסגר היום עקב התקרבותו של ההוריקן לחוף המזרחי, וחברות תעופה החלו לבטל את טיסות הפנים שלהן בתוך ארצות הברית. חזאים ופוליטיקאים התחננו בפני הציבור להתייחס ברצינות לאזהרות, ולא חסכו במילים על מנת להבהיר את גודל האיום.


תושבים בצפון קרוליינה נערכים לסופה (צילום: אי-פי)

בתוך כך, בפיליפינים נערכים לפגיעתו של טייפון חזק בימים הקרובים בצפון המדינה. מהירות הרוחות של הטייפון יותר מ-260 קמ"ש, ומהירותם של פרצי הרוח מגיעה לעתים ליותר מ-320 קמ"ש בשעה. באי לוזון בצפון המדינה פונו חלק מן התושבים כאמצעי זהירות.