ניידת משטרה בשרון. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: פלאש 90

תושב נתניה נעצר בחשד שנשכר להתנקש בשני בני אדם

במשטרה חושדים כי איש עסקים רוסי הבטיח לבן ה-38 מיליון דולרים תמורת הרצח הכפול, אך האחרון התחרט - וסיפר על כך לשניים
הדס גרינברג
13 בספטמבר 2018
10:24

המשטרה עצרה באחרונה תושב נתניה בחשד שנשכר בידי איש עסקים רוסי להתנקש בשני אזרחים ישראלים תמורת מיליון דולר, בגלל סכסוך כספי.

לפי המשטרה, לפני כחודש התלונן תושב תל אביב בן 51 שבזמן פגישה עם חברו, בן 45 מתל אביב, ניגש אליהם גבר וטען כי הם חייבים שמונה מיליון דולרים לאיש עסקים רוסי – וכי הוא נשכר לרצוח אותם. בפגישה נוספת בין השלושה סיפר החשוד שהתחרט שקיבל על עצמו את המשימה להתנקש בהם, והציע לשלוח תמונה מפוברקת של אחד מהם כפות רגליים. זאת, כדי לגרום לאיש העסקים שהרצח בוצע.  

לפי המשטרה, עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38, שם סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית. החשוד סיפר כי בזמן שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עמו.

השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות. מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים  מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל,  ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו  5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

לבסוף, התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם שמונה מיליון דולרים, "שייפרד ממנו לשלום". לאחר שהודיע לאיש העסקים על הרצח כביכול, קיבל 15 אלף דולרים שהועברו לחשבון הבנק שלו.

מעצרו של החשוד הוארך כמה פעמים בבית משפט השלום בפתח תקווה, על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום שהוסר חלקית. מחר צפויה הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע, ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.