דני דנון באו"ם
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

דני דנון: "הפלסטינים מזלזלים בתכנית השלום האמריקנית"

שגריר ישראל באו"ם התייחס בכאן רשת ב' לנסיונות האמריקנים להוביל להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. לדבריו, גם ישראל לא תאהב את כל מה שיוצג. השר שטייניץ: "מי שאומר לטראמפ 'ייחרב ביתך', לא יכול לצפות שהוא יושיט את הלחי השנייה"
קיטל וסיקולר
13 בספטמבר 2018
10:53

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, התייחס הבוקר (חמישי) למאמצים האמריקנים להוביל להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים וטען כי לטראמפ יש נכונות לקדם תהליך באזור. בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר הוא אמר כי "גם ישראל לא תאהב את כל הדברים שיוצגו לנו. אבל אנחנו מוכנים לבוא ולהתדיין. לעומת זאת הפלסטינים לא רק שהם מסרבים, הם גם מזלזלים".

לדבריו של דנון, "ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע את נכונותו למשא ומתן עם אבו מאזן. לצערנו הצד השני לא מוכן לכך, הם רוצים לדעת את התוצאה הסופית לפני שנכנסים לחדר הדיונים. אנחנו צריכים לראות מה יהיה עם ההצעה האמריקנית, אבל לדעתי נראה עוד סרבנות פלסטינית".

האזינו לריאיון עם דני דנון: 

הוא הגיב לצעדים האמריקנים האחרונים, ביניהם סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון והסביר כי "אני רואה בצעדים האמריקנים כיוון חיובי. הפלסטיניםם חשבו שהזמן עובד לטובתם, ועכשיו גילו שלא כך. לא מדובר בצעדים נמהרים, ארצות הברית הודיעה מראש עליהם, והתעלמו ממנה".

בתוך כך, חבר הקבינט יובל שטייניץ בכאן רשת ב' למתיחות בין ארצות הברית לפלסטינים ואמר כי "אין מנהיג בעולם שאמר לנשיא אמריקני ייחרב ביתך. הוא לא היה מעז להגיד את זה לאף אחד אחר. מי שנוקט בלשון כזאת לא יכול לצפות שטראמפ יושיט את הלחי השנייה. ההסתה במערכת החינוך הפלסטיני הרבה יותר חמורה בתקופה אבו מאזן מאשר בתקופת עראפת".

האזינו לריאיון עם יובל שטייניץ:

שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר דן שפירו הגיב גם הוא בכאן רשת ב' למהלכיו של הנשיא האמריקני ואמר כי "הוא מבין שאם הפלסטינים לא יבואו למשא ומתן הוא צריך להעניש אותם, עד שהם יבינו שהם צריכים לבוא. מהניסיון שלי אני לא חושב שהם יבואו בגלל המכות האלה. טראמפ מאוד פופולארי בישראל, אבל כמעט בכל מדינה אחרת בעולם הוא נחשב כבנאדם שלא איכפת לו מבריתות. זה פוגע בהשפעה שלו בעולם".

האזינו לריאיון עם דן שפירו:

בתוך כך, ברשות הפלסטינית בוחנים אפשרות לקמת נציגות קונסולרית באחת משגרירויות מדינות ערב בוושינגטון, בעקבות סגירת נציגות אש"ף במקום, כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. גורם מדיני ברמאללה מסר כי מתנהלים מגעים עם נציגים ערבים בנושא זה. המטרה היא להמשיך ולספק שירותים קונסולריים לכ-150,000 פלסטינים המתגוררים בארה"ב.


שליחו של טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, התייחס גם הוא לנושא לפנות בוקר וצייץ בחשבון הטוויטר שלו בשלוש שפות: "חכו עד שתוכנית השלום תוצג וכאשר היא תפורסם תקראו אותה מתחילה ועד סופה ותשפטו אותה בצורה אובייקטיבית".