שניים מהחשודים בהצתת השמורה ליד ים המלח
צילום: פלאש 90

המשטרה על שריפת השמורה בים המלח: "נכון לעכשיו, אין אינדיקציות למניע לאומני"

מעצרם של שניים מהחשודים, תושבי מזרח ירושלים בני 19 ו-23, הוארך שוב עד יום שני. השופטת חווי טוקר: "חומר החקירה עומד בסתירה לגרסאותיהם, ומחזק את החשד כי מדובר בהצתה מכוונת"
כרמל דנגור
13 בספטמבר 2018
13:45

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) עד ליום שני ב-14:00 את מעצרם של שני תושבי מזרח ירושלים, בני 19 ו-23, החשודים בהצתה בשמורת עינות צוקים שבצפון ים המלח. בדיון בהארכת מעצרם, הדגישה השופטת, חווי טוקר, כי מתחזק החשד שמדובר בהצתה מכוונת. לצד זאת, נציג המשטרה עדכן כי נכון לעכשיו, אין אינדיקציות שהרקע למעשה לאומני - והאירוע עדיין נבדק.

"חומר החקירה עומד בסתירה לגרסאותיהם של המשיבים, ואף מחזק את החשד כי מדובר בהצתה מכוונת", קבעה השופטת טוקר. נציג המשטרה, בתורו, מסר כי "נכון לעכשיו, הראיות לא מצביעות על מניע לאומני, אבל הוא ממשיך להיבדק". לדבריו, המרדף אחרי החשודים נמשך ארבעה קילומטרים, במהירות של 160-120 קמ"ש. מדובר בהארכת מעצר שנייה של השניים, אחרי שמעצרם כבר הוארך מיום שלישי האחרון עד היום. 


עוד אמר נציג המשטרה בדיון כי החשד כלפי השניים "התחזק מאוד". הוא הוסיף: "יש חוסר קביעות בעדויות שלהם, וקיים בידי המשטרה חומר שמפריך את גרסתם. בחוות הדעת של כיבוי והצלה נקבע שבמקום ההצתה נשפך חומר דליק".

אמש התחדשה האש בשמורה לזמן קצר, עד ששירותי הכבאות השתלטו עליה. ברשות הטבע והגנים מעריכים שמחיר שיקום השמורה יסתכם בין מיליון לארבעה מיליון שקלים. הסכום המדוייק יתברר לאחר שיסיימו לאמוד את הנזקים. בהמשך אולי יבקשו מהציבור להתנדב לסייע בפינוי הצמחייה השרופה.