שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיק 4000: שרה נתניהו חשודה בהשתלטות על אתר וואלה ותכניו

בית משפט השלום בתל אביב חשף את החשדות נגד אשת ראש הממשלה בתיק. הוא הוסיף כי בני הזוג אלוביץ' ידעו שיזדקקו לאישור הרגולטור לביצוע המיזוג בין בזק ליס, בזמן ביצוע העבירות בתיק
רום ליאור ותמר אלמוג
13 בספטמבר 2018
14:09

שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מוסארווה אמר היום (חמישי) כי שרה נתניהו חשודה בהשתלטות על אתר וואלה, תכניו והשפעה על הסיקור בו, במסגרת חקירת תיק 4000. השופט הוסיף שמהחקירה עולה שבני הזוג אלוביץ' ידעו שללא אישור הרגולטור, עסקת המיזוג בין חברות בזק ויס לא תצא לפועל. את הדברים הוא כתב בהחלטתו בבקשה של בני הזוג אלוביץ' לשחרר את חפציהם שנתפסו בתחילת החקירה.

איריס אלוביץ' טענה כי אין הצדקה לתפוס רכוש שלה כפי שלא עשו כך לשרה נתניהו. השופט החליט כי אין מקום להשוואה בין המקרים וכתב כי "החשדות נגדה מכוונים לנושא ההשתלטות על האתר החדשותי, תכניו והשפעה על סיקור החדשות, כחלק ממתת עבירות השוחד. משכך קיימת הבחנה משפטית ששומטת את הקרקע מתחת לטענת אי השוויון".

בין היתר נקבע כי ישוחררו חפצי האומנות של שאול ואיריס אלוביץ', רכבו של בנם, ושני חשבונות הכוללים חסכונות בסך מאות אלפי שקלים עבור ילדיהם של בני הזוג. על ההחלטה ניתן עיכוב ביצוע על מנת לאפשר למדינה לערער.

בדיון שהתקיים לפני כשבועיים בבית משפט השלום בתל אביב הבהיר נציג המשטרה כי החקירה מתמקדת במתן הטבות רגולטוריות לבזק בתמורה לסיקור מיטיב באתר וואלה. הוא גם ציין כי בידי המשטרה ישנן ראיות לכך שבני הזוג נתניהו ובני הזוג אלוביץ היו מודעים למשמעות הכלכלית של פעולותיהם. בדיון הודיעה הפרקליטות שהחקירה תסתיים תוך חצי שנה. בנוסף, הבהיר נציג המשטרה, שגם שרה ויאיר נתניהו חשודים בפרשה. 

לפני כחודש פורסם בכאן חדשות כי השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר עדות במשרדי הרשות לניירות ערך בתיק בזק, המכונה תיק 4000. הוא נשאל על כהונתו כשר תקשורת לפני כניסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למשרד. דווח כי נתניהו עומת עם עדותו של ארדן.

נתניהו טען בחקירה כי כלי תקשורת נוהגים לסקר באופן חיובי את הרגולטור שלהם ובפרט באתר וואלה. לדבריו, שרי תקשורת קודמים, ארדן והשר משה כחלון, קיבלו זינוק בסיקור החיובי בוואלה לאחר שמונו לתפקידם, אך הוא קיבל  סיקור שלילי לפני ואחרי המינוי.