הפגנה של מסורבות גט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

צ', מסורבת גט 17 שנה: "לא מעוניינת בהליך פלילי - זה רק מסכן את המצב"

מסורבת הגט אמרה כי ההליך הפלילי שנפתח השבוע נגד בעלה, ומנוהל בידי הרבנות והמדינה, רק מגביל אותה: "קיבלתי פסק דין מבית דין פרטי שאני חופשייה. ההליך הפלילי לא ישכנע אותו לתת גט, ואני לא רוצה להמשיך להגיע לבתי משפט"
כאן מורשת
13 בספטמבר 2018
16:05

בריאיון שהעניקה היום (חמישי) לתוכנית "שניים אוחזין" בכאן מורשת התייחסה צ', מסורבת הגט במשך 17 שנה, להליך הפלילי שנפתח השבוע נגד בעלה סרבן הגט, ואמרה כי כלל אינה מעוניינת בהליך זה. "הוא לא ייתן גט ממילא, וההליכים האלה רק מכעיסים אותו יותר. אני רוצה לסגור את התיק הזה ולהמשיך בחיי", אמרה צ'.

"הגישו כתב אישום פלילי, למרות שאני לא מעוניינת בכך" הוסיפה מסורבת הגט. "גם הרבנים ברבנות יודעים שאחרי הליך פלילי הוא לא ייתן גט, זה רק מסכן את המצב שלו ומגביר את הכעס שלו נגדי. כשהתחילו ב-2016 לדבר על הליך פלילי, הוא כעס על הרבנים והפסיק לדבר איתם.

האזינו לריאיון עם צ' מסורבת הגט בכאן מורשת:

"בחודש מאי קיבלתי פסק דין מבית דין פרטי שאני רווקה לפי ההלכה. אבל ברבנות לא רוצים להכיר בפסק הדין הזה. יש לי גם גט מבית דין צדק לעגונות, וגם בזה הם לא רוצים להכיר. הגעתי למסקנה שאני רוצה לסגור את התיק. לא רוצה להמשיך עם הדרך הזאת שבה אני רק סובלת ומשלמת בה. רוצה חיים יותר שקטים. כל זמן שמענישים אותו, הוא רק מתעקש יותר".

צ' הסבירה כי על אף פסק הדין מבית הדין הפרטי, שלפיו היא חופשייה, ההילך הפלילי שמנוהל כעת על ידי הרבנתו והמדינה מגביל אותה: "אם אני חופשייה, אני רוצה לסגור את התיק ולהמשיך הלאה. לא רוצה כל חצי שנה להגיע למשפטים, להפסיד עבודה ולהיכנס ללחץ. קבעו משפט בתחילת ספטמבר ודחו את זה. ניסו לשכנע את עורך הדין שלי לשתף פעולה עם ההליך הפלילי, אבל אנחנו לא הולכים לזה. זה מיותר לגמרי.

"יש לי ארבעה ילדים, ואני והם משלמים מחיר. אני רוצה להפסיק עם הדבר הזה. אני רוצה  שבעלי יהיה בחוץ ויצליח להשתקם. אולי זה יגרום לו להיות בנאדם יותר טוב ואבא יותר טוב".