תנ"צ גיא ניר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תנ"צ גיא ניר יפנה לוועדת המינויים נגד מינוי ניצב דוד ביתן למפכ"ל

ניר, שנמצא בהליך פיטורין, והקצינה צ' טוענים כי ניצב ביתן פעל נגדם ולטובת ניצב רוני ריטמן בזמן שהיה הקצין הבודק בהליך שהתנהל נגדם. עורכי דינם אף שוקלים לפנות לבג"ץ אם הפנייה לוועדה לא תיענה
תמר אלמוג
13 בספטמבר 2018
22:13

תת-ניצב גיא ניר, שנמצא בהליך פיטורים מהמשטרה, ורב-פקד צ' מכינים שתי פניות נפרדות לוועדה למינוי בכירים נגד מינוי ניצב דוד ביתן למפכ"ל. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

מפקד מחוז תל אביב היה הקצין הבודק בתיק של ניר וצ'. לטענת השניים, ביתן פעל נגדם ולטובת ניצב רוני ריטמן בזמן התיק והחקירות. עורכי דינם של תת-ניצב ניר והקצינה אף מתכננים לפנות לבג"ץ בנושא אם הפנייה לוועדה לא תצלח.


מנגד, ביתן, שהיום הודיע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן על מועמדותו לתפקיד המפכ"ל הבא יחד עם ניצב יורם הלוי וניצב בדימוס משה אדרי, מקבל גיבוי רב מקצינים שונים במשטרה והערכה לעשייתו ופועלו.

ארדן אמר היום לכאן חדשות כי כהונת המפכ"ל הבא תהיה קצובה מראש לזמן שלא ישתנה. "אני מאמין שזה לא נכון להביא לממשלה דיון בהארכת כהונה, בטח כשמדובר בשומרי סף. כהונה צריכה להיקצב. רוב המפכ"לים לא שירתו שלוש שנים. אין כלל בנושא הזה. החריג הוא שמאריכים כהונה", אמר ארדן על החלטתו שלא להאריך את כהונת המפכ"ל רוני אלשיך.

הוא ציין כי שלושת המועמדים שהציג היום לתפקיד - ראויים וכל אחד מהם מביא עמו ניסיון של עשרות שנים. לשאלה האם קיבל תגובות מתוך מפלגתו, הליכוד, על ההחלטה, השיב בשלילה וצין כי בהקשר הזה הוא אינו לא מתייחס לתגובות פוליטיות.

מפכ״ל המשטרה, רוני אלשיך, אמר הערב למקורביו בתגובה להחלטת ארדן: "הייתי נאמן לדרכי הערכית, לחוק ולטובת המדינה. רק לאור ערכים אלו פעלתי, ואני לא מתחרט על כך״.