צילום: אי-פי

הפיליפינים: 12 הרוגים בסופת הטייפון "מנגקוט"

שניים מתוך 12 ההרוגים הם עובדי חילוץ, שניסו לסייע לאנשים שנלכדו במפולת. רוחות עזות במהירות של כ-200 קמ"ש וגשם זלעפות פקדו את מדינת האיים, וגרמו להצפות, מפולות והפסקות חשמל. 105,000 בני אדם הועברו למקלטים זמניים
סוכנויות הידיעות
15 בספטמבר 2018
12:25
עודכן ב 17:40

12 בני אדם נהרגו בסופת הטייפון "מנגקוט" שמכה בצפון הפיליפינים, מלווה ברוחות עזות במהירות של כ-200 קמ"ש ובגשם זלעפות. הסוכנות הלאומית לאסונות אישרה היום (שבת) כי שני עובדי חילוץ נהרגו במפולת באזור ההרים, לאחר שניסו לסייע לאנשים שנלכדו. המשטרה מסרה כי גופה נוספת נמצאה בנהר במנילה. 105,000 בני אדם הועברו למקלטים זמניים, בעוד הסופה גורמת להצפות, מפולות והפסקות חשמל. מניין ההורגים עוד צפוי לעלות.

סוכנות החיזוי הלאומית של הפיליפינים הורידה את רמת האיום של הסופה, אך הבהירה כי הסכנה עדיין קיימת, בהם הצפות ומפולות כתוצאה מכמות המשקעים הגדולה. החזאי הממשלתי רנה פסיינטה פנה לתושבים וביקש מהם "להישאר עירניים ולנקוט אמצעי זהירות".

מנגקוט הוגדר במשך ימים כסערה ברמה 5 עד שהגיע לפיליפינים. זו הסופה ה-15 שפקדה השנה את מדינת האיים, והחזקה מכולן. בשיאו, רוחות הטייפון היו חזקות יותר מאלו של הוריקן פלורנס, שגרם למותם של חמישה בני אדם בארצות הברית, עד שנחלש והוגדר מחדש כ"סופה טרופית".