דיווחים פלסטיניים: צה"ל ירה פגז על בית ספר של אונר"א בעזה

ברשתות החברתיות הוצג תיעוד של ההריסות במוסד החינוכי, לא היו נפגעים. מהצבא נמסר כי המקרה ייבדק. בכיר חמאס איים: אם המצור לא יוסר השבוע החיכוך יגבר
גל ברגר
15 בספטמבר 2018
21:32

הפלסטינים דיווחו היום (שבת) כי בית ספר של אונר"א נפגע אתמול מפגז שירה טנק של צה"ל אל מזרח חאן יונס שבדרום רצועת עזה. הלימודים בבית הספר הושבתו היום, ובסרטונים שהפיצו הפלסטינים נראה חור בקיר בשתי כיתות והרס רב שנגרם במקום.

מצה"ל נמסר: "בתגובה למטענים ולרימונים שנזרקו לעבר לוחמי צה"ל אתמול בכסות הפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, טנק של צה"ל ביצע תקיפה לעבר עמדת חמאס בדרום רצועת עזה. הטענות בדבר פגיעה בבית הספר תיבדק על ידי הגורמים הרלוונטיים".

בכיר חמאס בעזה פתחי חמאד איים כי "אם המצור לא יוסר השבוע, העם הפלסטיני יחשוף אמצעים חדשים וינקוט צעדים מתקדמים בים, ביבשה ואינשאללה אפילו באוויר".

בהפגנות האלימות סביב גדר הרצועה נהרגו אתמול שלושה פלסטינים, אחד מהם בן 14. בצה"ל אומרים כי על פי כל העדויות והסימנים, הנער נפגע מאבן שהשליכו מפגינים ולא מאש החיילים. על פי הדיווחים, נפצעו בהתפרעויות כ-250 פלסטינים, 80 מהם מירי. שישה מהם במצב קשה. בלון תבערה

אחר הצהריים נחת בלון תבערה מרצועת עזה בקיבוץ בארי בחצר ביתו של חבר הכנסת חיים ילין מיש עתיד. מנגנון הבעירה לא הוצת ולא נגרם נזק.