המרכז הרפואי ע"ש רבין(בילינסון)

הרשות עצרה את המימון – וחולה סרטן המטופל בישראל נותר בלי לינה ומזון

תושב רצועת עזה בן 58, שאובחן כסובל מלימפומה, מטופל בשנים האחרונות בבית החולים בילינסון. ברמאללה מימנו עבורו תחילה את הטיפולים, אך לאחרונה הודיעו כי יפסיקו לממן את הלינה והמזון – והוא נאלץ לישון במקומות שונים ולהיעזר בתרומות. מבית החולים נמסר: "מגלים רגישות"
דקלה אהרון שפרן
16 בספטמבר 2018
09:10

חולה סרטן מרצועת עזה המטופל בבית החולים בילינסון נאלץ לישון בלובי של בית החולים ועל הדשא שמחוץ לבניין, משום שהרשות הפלסטינית מסרבת לממן עבורו את האשפוז – כך פורסם היום (ראשון) בכאן רשת ב'. הרשות שילמה בעבר על הלינה והמזון בעבורו, אך לאחרונה הפסיקה את המימון.

החולה, תושב רצועת עזה בן 58, אובחן כלוקה בסרטן מסוג לימפומה. הוא טופל בבית החולים בילינסון כמה פעמים בשנים האחרונות. סבב הטיפול הנוכחי שלו החל בחודש יוני. בתחילת הרשות שילמה על הטיפולים, הלינה והמזון עבורו, אך כעבור זמן קצר היא הפסיקה לממן את הלינה והמזון.

בעקבות הפסקת המימון, האיש נאלץ לישון במקומות שונים מחוץ לבית החולים זה כשבועיים, וניזון מתרומות. ברשות הפלסטינית מסרו לבאי כוחו של המטופל כי הם לא יממנו בעבורו לינה ומזון, וכי הוא יכול לשוב ולקבל טיפול ברמאללה. ואולם, בארגון רופאים למען זכויות אדם אמרו בתגובה כי אם האיש יכול היה לקבל טיפול בשטחי הרשות – הוא לא היה מקבל כלל אישור לטיפול בישראל.

בבית החולים בילינסון אמרו בתגובה כי "החולה מקבל טיפול במסגרת מרפאות חוץ, שאינו דורש אשפוז. בית החולים מגלה רגישות וסייע למטופל לפנים משורת הדין, וזאת למרות שכמו בפעמים קודמות שטופל בבית חולים,  לא הועבר מימון מהרשות הפלסטינית ללינה ולתזונה".