צילום: אי-פי
בית המשפט בפריז

הפרקליטות מבקשת להסגיר לצרפת שני אזרחים ישראלים בגין עבירות הונאה

לפי בקשת ההסגרה שהגישה צרפת, בין 2009-2008 ניהלו דוד בלומברג ומיכאל עקנין, המחזיקים גם אזרחות צרפתית, בכמה חברות ששימשו אותם לביצוע הונאת מע"מ רחבת היקף והעלמה של כ-51 מיליון אירו מרשויות המס הצרפתיות. את הסכומים שגרפו העבירו השניים לחשבונות בנק במזרח אסיה
אמוץ שפירא וורד פלמן
16 בספטמבר 2018
09:50

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה עתרה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לאפשר את הסגרתם לצרפת של שני אנשים בעלי אזרחות צרפתית וישראלית, המבוקשים שם לצורך העמדה לדין בגין עבירות הונאה חמורות.

השניים, דוד בלומברג (אלזרע) ומיכאל עקנין, מואשמים בצרפת על כך שניהלו בין השנים 2009-2008 כמה חברות ששימשו אותם לביצוע הונאת מע"מ רחבת היקף. באמצעות הונאה זו העלימו השניים כ-51 מיליון אירו מרשויות המס הצרפתיות. את הסכומים שגרפו העבירו השניים לחשבונות בנק במזרח אסיה.

נוסף על כך, מואשם עקנין גם בהונאת חברת תקשורת ולקוחותיה. לפי הבקשה הצרפתית, הוא פעל להגדיל באופן מלאכותי את נפח דיווחי המכירות, כדי לנפח את העמלות שקיבל, ואת ההכנסות שגרף מן העבירות הלבין עד קריסתה הכלכלית של החברה.

דוד בלומברג, המבוקש השני, הוכרז זה לא מכבר בר הסגרה לצרפת בתיק אחר, לאחר שנמלט בזמן חופשה מבית הסוהר הצרפתי, נכנס לישראל שלא כחוק ונעצר לבקשת צרפת. ערעור על ההכרזה נדון בימים אלה בבית המשפט העליון.