הירי במחבל הדוקר
צילום: אנשי הדממה

המרדף והירי במחבל: תיעוד פיגוע הדקירה בגוש עציון

מחבל כבן 17 מיטא שליד חברון פצע אנושות בדקירה גבר כבן 40, בכניסה לקניון הרים בצומת גוש עציון. הפצוע ואדם נוסף דלקו אחרי המחבל שנמלט, ירו לעברו ונטרלו אותו. הפצוע הועבר לבית החולים שערי צדק כשהוא מורדם
כרמל דנגור, יערה שפירא, משה שטיינמץ
16 בספטמבר 2018
13:00

גבר כבן 40 נפצע אנושות הבוקר (ראשון) בפיגוע דקירה בכניסה לקניון הרים בצומת גוש עציון. מחבל כבן 17, חליל יוסף עלי ג'ברין, בן 16 מהכפר יטא שליד חברון דקר אותו בגבו ונמלט. הפצוע ואדם נוסף דלקו אחרי המחבל, ירו לעברו ונטרלו אותו.
לאחר מכן איבד הפצוע את הכרתו ופונה כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים שערי צדק בירושלים. פראמדיקית מגן דוד אדום, חגלה ארז, ששהתה בקניון, יצאה החוצה וטיפלה בפצוע. לאחר האירוע סיפרה: " שמעתי צעקות ויריות סמוך לכניסה. מיד רצתי למקום וראיתי גבר כבן 40 שכב מחוסר הכרה כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים ודיווחתי למוקד מד"א על האירוע. יחד עם צוותי מד"א וכוח רפואה של צה"ל שהגיעו במהירות למקום המשכנו את הטיפול הרפואי והוא פונה במצב קשה ולא יציב לבית החולים".

 


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ליבי עם גוש עציון. תנחומיי למשפחתו של הנרצח. נמשיך להילחם בטרור ביד ברזל". השר אורי אריאל צייץ: "עוד מחבל יתפס היום וישלח לכלא לטובת לימודי תואר ראשון. הטרוריסטים מקבלים את זכויות היתר שלהם בכלא הישראלי. יש לשלול לטרוריסטים את הזכויות הללו לאלתר. אנחנו לא מדינת רווחת הטרוריסטים. ליבי עם הפצוע אני מאחל לו ברכת הכהן לרפואה שלמה"

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי מטרתם של המפגעים היא אחת - לשבש לנו את אורח החיים. "שכנינו הערבים צריכים להתמודד עם השאלה אחת ויחידה: או שאתם חיים אתנו כאן ומתנהגים כמו בני אדם או שאתם בוחרים בדרך תקיפה ואז גם תשלמו את מלוא המחיר". נאמן קרא לממשלה ולצה"ל להפעיל יד ישראלית קשה ולגדוע, כלשונו, את ידי המחבלים. "אני רוצה לומר בקול ברור שגם אם אנו נפגעים הניצחון  יהיה אתנו. הדרך של לפגוע בנו  בסופו של דבר לא תשתלם להם. אנחנו כאן לנצח".