הלווייתו של ארי פולד
צילום: גרשון אלינסון

"חונכנו על 'ובחרת בחיים' וכך נעשה": אלפים ליוו למנוחות את ארי פולד

תושב ההתנחלות אפרת בן ה-45, שנרצח בפיגוע הדקירה בצומת גוש עציון, הובא למנוחות בבית העלמין בכפר עציון. בהלוויה נכחו גם שר החינוך נפתלי בנט והשגריר האמריקני דייוויד פרידמן
בני טיטלבוים
17 בספטמבר 2018
06:50

ארי פולד, שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון, הובא הלילה (שני) למנוחות בבית העלמין בכפר עציון. אלפים ליוו למנוחות את פולד בן ה-45 מההתנחלות אפרת, בהם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן.


אחיו של ארי פולד, דני, ספד לו ואמר: "חונכנו על ידי ההורים על 'ובחרת בחיים' וכך נעשה". ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר לפני הלוויה בבית משפחת פולד וניחם את האבלים. לאחר הביקור, אמר נתניהו: "חיבקתי אותם בשם כל עם ישראל בעת יגונם הנורא. אנו חיים בזכות גיבורים כמו ארי. נזכור אותו תמיד".

חקירת הפיגוע בגוש עציון מעלה כי ‏מאבטח במרכז המסחרי בצומת עשה לפני הפיגוע בדיקה גופנית על המחבל, חליל ג'בארין, שנע במקום במשך כשעה, ועורר את חשדו, אולם הוא לא מצא עליו דבר. 

מעדויות המאבטחים ומצילומי אבטחה במתחם, עולה כי המחבל החביא לפני הפיגוע בתא שירותים את תיקו ובתוכו הסכין, ששימשה לרצח. גורמי ביטחון מעריכים כי המחבל, בן 16 מיטה, פעל לבד, אולם בודקים אם היו לו קשרים עם גורמים אחרים. דקות לפני הפיגוע בגוש עציון, הגיעה אמו של המחבל למחסום מיתר והתריעה בפני המאבטחים על כוונת בנה.

בשב"כ מעריכים שהמחבל שתושאל בשב"כ, פעל לבדו, אך הוא יתוחקר באופן מעמיק יותר כאשר מצבו הרפואי ישתפר, כדי לבדוק אם מישהו סייע לו. כך או כך, במערכת הביטחון מעריכים כי הפיגוע אינו מבשר על גל פיגועים חדש.


כוחות הביטחון צפויים לפשוט על הכפר יטא כדי לאסוף מידע על המפגע. יותר ממאה אלף פלסטינים גרים בעיירה יטא, שלה אין שיוך ארגוני מובהק. מערכת הביטחון יודעת על מסחר באמצעי לחימה בעיירה, שהוציאה פיגועים משמעותיים בשנים האחרונות - בהם הפיגוע במרכז שרונה ורצח דפנה מאיר בעתניאל.