דוד אמסלם
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אמסלם: "צריך לבטל את הוועדה למינוי בכירים"

יו"ר הקואליציה התייחס בריאיון לכאן רשת ב' לאי הארכת כהונת אלשיך ולהליך הבחירה של המפכ"ל: "אני מניח שראש הממשלה לא ישתתף בהצבעה בנושא. מה שקורה זו התפרקות של הדרג הפוליטי". על היוזמה להורדת אחוז החסימה אמר: "המחנה הלאומי איבד קרוב ל-150 אלף קולות בגלל אחוז החסימה"
קלמן-ליברמן
17 בספטמבר 2018
09:12

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, התייחס הבוקר (שני) לסוגיית אי הארכת כהונתו של המפכ"ל רוני אלשיך, ולפעילות הוועדה למינוי בכירים האחראית למינוי המפכ"ל הבא. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', הצהיר אמסלם כי יש לבטל את הוועדה למינוי בכירים:"אם זה תלוי בי, אתמול הוועדה כבר לא הייתה קיימת. מה שקורה זו התפרקות של הדרג הפוליטי שמעביר סמכויות לדרג המנהלי. הממשלה זה הגוף היחיד שנבחר על ידי הציבור וצריך לנהל את המדינה".

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בכאן רשת ב':

על ביקורת בג"ץ נגד הצבעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא מינוי המפכ"ל אמר יו"ר הקואליציה: "אני מניח שראש הממשלה לא ישתתף בהצבעה על מינוי המפכ"ל. בית המשפט פסל מינוי של שני אנשים ראויים לוועדה למינוי בכירים כי הם מכירים את ראש הממשלה. זו חוצפה ועזות מצח".

עוד אמר אמסלם: "אני לא מייחס את הביקורת שלי על המשטרה לרוני אלשיך. מעולם לא התבטאתי בסוגיה של האם המפכ"ל צריך ללכת או לא. מינוי מפכ"ל במדינת ישראל הוא לשלוש שנים, וכל המפכ"לים למעט אחד כיהנו במשך שלוש שנים. אבל כל להקת המעודדות של השמאל התחילה לעודד את אלשיך. משטרת ישראל צריכה לעבור שינוי מאוד גדול בנושא החקירות, וזה דורש גם שינויי חקיקה מאוד גדולים בנושאי זכויות אדם".

יו"ר הקואליצה התייחס גם ליוזמה של הורדת אחוז החסימה בבחירות לכנסת, אותה רוצה לקדם נתניהו: "הסיפור של אחוז החסימה זה משהו שאנחנו מתעסקים בו כבר כמה חודשים. המחנה הלאומי איבד קרוב ל-150 אלף קולות בגלל אחוז החסימה וצריך לתקן את זה.

"אנחנו רוצים להוריד במעט, לסביבות הארבעה מנדטים. השיקולים הם לא רק פוליטיים, יש גם שיקולים פוליטיים וזה לגיטימי. חמישה מנדטים כרגע זה יותר מידי גבוה. אם גורמים בקואליציה לא יסכימו לכך, אז לא נקדם את זה".