מרפאת ייעוץ לשימוש בקנאביס רפואי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מחלקות פסיכיאטריות לא מאפשרות למטופלים להשתמש בקנאביס רפואי

אף על פי שקיבלו אישור ממשרד הבריאות, מטופלים מדווחים כי נאסר עליהם להשתמש בחומר במהלך אשפוז במחלקות שונות בארץ. צעירה הסובלת מפוסט-טראומה טוענת: דרשו ממני להחליף את הקנאביס בכדורים – ומצבי הידרדר
דקלה אהרן-שפרן
17 בספטמבר 2018
11:49

מחלקות פסיכיאטריות שונות בארץ לא מאפשרות למטופלים להשתמש בקנאביס רפואי בעת האשפוז בהן – גם אם המטופל מחזיק באישור להשתמש בחומר. היום (שני) נודע לכאן חדשות כי במקרים שונים, למטופלים נאמר שהם לא יוכלו לצרוך את החומר בעודם מאושפזים, אף על פי שהם קיבלו אישור לכך ממשרד הבריאות.

כך למשל, לצעירה כבת 20 שסובלת מפוסט-טראומה עקב תקיפה מינית נאמר שאם תרצה להיכנס למסגרת פסיכיאטרית – היא תהיה חייבת להפסיק את הטיפול בקנאביס. הצעירה דיווחה כי כשאושפזה בעבר, בבית החולים הפסיכיאטרי הודיעו לה שעליה ליטול כדורים במקום קנאביס. לטענתה, הדבר גרם להידרדרות במצבה.

האזינו לריאיון עם רותם ב"סדר יום" בכאן רשת ב':

בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב', תיארה המטופלת רותם: "בשנה האחרונה אני עוברת שלב טיפולי שמצריך יותר תמיכה, והייתי מאושפזת כמה פעמים. בכל האשפוזים מנעו ממני טיפול בקנאביס. הייתה פעם שנתנו לי ארבעה סוגי כדורים במקום טיפול בקנאביס". בנוסף, בתוכנית הובאה הקלטה של אשת צוות בבית חולים, שאומרת לצעירה כי אין לה אפשרות להמשיך טיפול בקנאביס בעת האשפוז.

רותם שחזרה: "אמרו לי שלא רק שלא אוכל להיכנס למחלקה עם קנאביס - אלא אני גם צריכה לצאת נקייה בבדיקת שתן שיערכו לי. הסברתי שהכדורים לא עוזרים לי והופכים אותי לזומבי, ושאחרי האשפוז אצטרך לעבור גמילה מהם, אבל ענו לי שאלה סמים ואסור להכניס אותם לבית החולים".

במשרד הבריאות מסרו בתגובה כי מי שאומר למטופל כי לא יוכל להשתמש בקנאביס רפואי בעת אשפוז במחלקה פסיכיאטרית - נוהג שלא על דעת המשרד. בנוסף, במשרד אמרו כי ההנחיות בנושא רועננו בהתאם.

תגיות:
קנאביס