יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: אי-פי

הפלסטינים יבקשו מבית הדין בהאג: הכריזו על מועד לחקירה נגד ישראל

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אלמאלכי, צפוי להיפגש עם התובעת הכללית של בית הדין הבין-לאומי בשולי העצרת הכללית של האו"ם בסוף החודש, ולדון בהריסת חאן אל-אחמר • אבו מאזן נפגש עם שרים וח"כים ישראלים לשעבר, ויצא נגד שולחי המחבלים: "מגייסים בנים של אחרים לצאת עם סכין ולדקור"
דנה בן שמעון ונורית יוחנן
17 בספטמבר 2018
13:01

סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דיווחה היום (שני) כי שר החוץ הפלסטיני, ריאד אלמאלכי, צפוי להיפגש עם התובעת הכללית של בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג, פאטו בנסודה, בשולי העצרת הכללית של האו"ם שתיערך בסוף החודש. לפי הדיווחים, אלמאלכי צפוי לבקש מהתובעת להודיע על מועד לפתיחה בחקירה נגד ישראל על פעולותיה במאחז חאן אל-אחמר, המיועד להריסה.

בנוסף, אלמאלכי ציין כי יו"ר הרשות, אבו מאזן, צפוי לערוך סבב פגישות בצרפת ובאירלנד לפני יציאתו לניו יורק להשתתף בכינוס של עצרת האו"ם. לדברי שר החוץ הפלסטיני, יו"ר הרשות ייפגש בפריז עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, ויבקש ממנו לנקוט עמדה ברורה בנוגע ל"עסקת המאה" של ממשל טראמפ בארצות הברית.

מלבד זאת, אבו מאזן ומקרון צפויים לשוחח על האפשרות לכנס ועידה בין-לאומית לקידום התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים, כמו גם להכיר בפלסטין כמדינה. בהמשך, יו"ר הרשות אמור להיפגש גם עם בכירים באירלנד ולדון עימם בנושאים דומים.

אמש נפגש אבו מאזן בלשכתו שברמאללה עם שרים וח"כים ישראלים לשעבר, ואמר להם כי הוא מתנגד לטרור וכי הרשות עושה את המרב למנוע גלי אלימות. לפי הנוכחים במפגש, אבו מאזן התבטא נגד פיגועי הסכינאות ואמר שהוא לא מאמין באלימות – אך גם ציין שמדובר ב"תופעה של אנשים מיואשים, שרואים היחס של הכיבוש, המדיניות וההשפלות במחסומים – מה שעלול לגרום לבודדים לפעול".

בנוסף, לפי הנוכחים, יו"ר הרשות מתח ביקורת על משלחי המחבלים לפיגועי הדקירה: ""האנשים האלה שמגייסים בחורים לצאת עם סכינים ולדקור, הם לא שולחים את הבנים שלהם. הם שולחים בנים של אחרים. מקריבים את חייהם של אחרים כדי לצבור הון פוליטי".