רימון יד מחובר לבלון
צילום: דוברות המשטרה

רימון יד נצור מחובר לבלון אותר בכביש בעוטף עזה

הבלון הורד בשדה חקלאי סמוך לכביש בין אורים לרעים. הכביש נחסם לתנועה. בתוך כך התחדשו ההפגנות באזור הגבול הימי בצפון רצועת עזה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
17 בספטמבר 2018
19:18

רימון יד נצור מחובר לבלון אותר היום (שני) כשהוא מרחף מעל כביש 234, בין הישובים אורים ורעים שבעוטף עזה. מתנדבי אגף התנועה במשטרה זיהו את הבלון כשאליו מחובר חפץ חשוד. הבלון הורד ונחת בשדה בוטנים סמוך לכביש.

חבלנים ואנשי כוחות הביטחון הוזעקו למקום, כשהכביש נחסם לתנועה לצורך נטרול הרימון. זו הפעם הראשונה שרימון המחובר לבלון אותר מאז החלו הפרחות העפיפונים ובלוני התבערה שטח רצועת עזה לתחום ישראל. ביום שישי נמצאו בצאלים בלונים שאליהם חובר בקבוק נפץ המכיל אבק שריפה ופתיל תבערה.

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול אמר כי טרור בלוני התבערה לא חדל אלא ממשיך ואף עולה מדרגה, עם אמצעי חבלה שנועדו להעצים את עוצמת הפגיעה. "הבלון עם מטען החבלה אותר היום במהלך סיור שגרתי של אנשי הבטחון שלנו בתוך שדה בוטנים. מחר אמורים לקצור את השדה הזה והטרקטור היה יכול לעלות על המטען. הפעם נמנע אסון. אני מצפה מקובעי המדיניות שלא לעבור לסדר היום ולא לגלות מדיניות הכלה כלפי הטרור המתעצם על יישובינו. יש להפסיק את הטרור במידיית ולא לאפשר בשום אופן שהאיום מסכן החיים יהפוך לשגרת חיינו".

בתוך כך התחדשו אח הצהריים ההפגנות באזור הגבול הימי בצפון רצועת עזה כשמפגינים פלסטיניים  התקהלו על חוף הים. מקצתם נשאו דגלי פלסטין והבעירו צמיגים. מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות צה"ל ירו גז מדמיע באזור העימותים וכי כמה צעירים נפגעו גם מירי.