הזוכים מטעם "גברת מייזל המופלאה"
צילום: אי-פי

טקס האמי: הזוכה הגדולה - "גברת מייזל המופלאה"

הדרמה הקומית של יוצרת "בנות גילמור" גרפה חמישה פרסים, בהם הקומדיה הטובה ביותר. "סיפורה של שפחה" סיימה את הטקס ללא פרסים כלל. שוויון של 23 זכיות בין HBO, שהובילה את הזכיות והמועמדויות במשך יותר מעשור, לנטפליקס
שני נחשוני
18 בספטמבר 2018
09:39

טקס פרסי האמי ה-70 נערך הלילה (שלישי) בלוס אנג'לס, בהנחיית קולין ג'וסט ומייקל צ'ה מהתכנית "סאטרדיי נייט לייב". גם בטקס הזה קיבל נושא הגיוון האתני במה משמעותית, וכבר בקטע הפתיחה ביצעו שחקנים ממוצאים שונים שיר סאטירי, שכותרתו "פתרנו את זה" בו שרו על כך שבזכות טקס האמי נפתרה בעיית הגיוון האתני של הוליווד. 

"פתרנו את זה". קטע הפתיחה של טקס האמי (צילום: אי-פי)

באחד מרגעי השיא של הטקס, עלה הבמאי גלן ווייס לבמה לקבלת פרס על בימוי טקס האוסקר, וניצל את ההזדמנות כדי להציע נישואין לבת זוגו. כמו כן, השחקנית בטי ווייט בת ה-96, שמאחוריה קריירה בת 70 שנה ובעברה 24 מועמדויות לפרס ושמונה זכיות, זכתה לכבוד מיוחד והוזמנה לבמה לנאום. 

הקרב הגדול השנה היה בין רשת HBO, שהובילה את המועמדוית והזכיות במשך יותר מעשור, לבין נטפליקס שהצליחה להשוות את מספר הזכיות הלילה. כל אחת מהן זכתה ב-23 פרסי אמי. הזוכה הגדולה של הערב היא הסדרה "גברת מייזל המופלאה" שזכתה בחמישה פרסים: פרס הקומדיה הטובה ביותר, פרס השחקנית הראשית בקומדיה - לרייצ'ל ברוסהנן, שחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה - לאלכס בורסטיין, הבימוי הטוב בקומדיה והכתיבה הטובה ביותר בקומדיה - לאיימי שרמן-פלדינו.

הצעת נישואין על הבמה. הבמאי גלן וויס ובת זוגו (צילום: אי-פי)

הסדרה "משחקי הכס", שלא הייתה מועמדת בשנה שעברה כי איחרה את הדד-ליין לאמי, חזרה השנה לטקס וגרפה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר ואת הפרס בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה, בו זכה השחקן פיטר דינקלג'. ברשימת המאוכזבים ניתן למצוא את יוצרי הסדרה המדוברת "סיפורה של שפחה", שהגיעה לטקס עם שש מועמדויות אך יצאה ללא פרסים כלל.

עוד ברשימת הזוכים: הסדרה "ההתנקשות בג'יאני ורסאצ'ה" זכתה בשלושה פרסים: המיני סדרה הטובה ביותר, הבימוי הטוב ביותר במיני-סדרה/סרט טלוויזיה - לריאן מרפ, והשחקן הטוב ביותר במיני-סדרה/סרט טלוויזיה - לדארן כריס.

הזוכה הגדולה של הערב. הקאסט של "גברת מייזל המופלאה" (צילום: אי-פי)

הסדרה "האמריקנים", שהשנה שודרה עונתה האחרונה, זכתה בשני פרסים - על הכתיבה הטובה ביותר בסדרת דרמה - לג'ו וויסברג וג'ואל פילדס, ועל השחקן הטוב ביותר בדרמה - למת'יו ריס.

בפרס תכנית הבידור הטובה ביותר זכתה "סאטרדיי נייט לייב", בפרס תכנית האירוח הטובה ביותר זכתה "השבוע עם ג'ון אוליבר, ובפרס תכנית הריאליטי הטובה ביותר זכתה "המירוץ לדראג של רופול".