ראובן ריבלין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ריבלין: בית סוהר הוא לא רק עונש, אלא גם סיכוי

הנשיא השתתף במשדר מיוחד ליום הכיפורים עם אסירים מכלא איילון, וטען כי ניתן לנצל את תקופת המאסר לתוצאות חיוביות: "ראיתי אנשים שלא ידעו קרוא וכתוב והיום לומדים באוניברסיטה". ריבלין התייחס גם לנושא החנינה, ואמר כי ההחלטה לחון אדם היא קשה - אך שחרורו של אסיר הוא רגע נשגב
מערכת כאן חדשות
18 בספטמבר 2018
13:47

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש עם אסירים בכלא איילון במשדר מיוחד לערב כיפור, ששודר ב"רדיו פוקוס" בהגשת גל גבאי. הנשיא התייחס לבחירה המוטלת עליו, את מי מהאסירים לחון: "זו שאלה שקל לענות עליה, אבל קשה לבצע אותה. בערב יום העצמאות האחרון הכרזתי, בשותפות עם שרת המשפטים איילת שקד, על חנינה במקרים מיוחדים. הוגדר מי יוכל להגיש חנינה שבה נוכל לקצר את עונשו בחצי, או אפילו לשחרר אותו לחלוטין בנסיבות מסוימות. אלה דברים שחשוב שכל האסירים יידעו".

האזינו למשדר המלא:

"הימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים הם ימי חשבון נפש - חיצוני ופנימי. בתפילת נעילה נבקש כולנו למצות את מידת הרחמים מבורא עולם 'פתח לנו שער בעת נעילת שער'. כשעושים תשובה, אנחנו מבקשים שהסליחה אפשר לפתוח שערים ולהתחיל מחדש. כשאתה יודע שאתה משחרר אדם מבית הסוהר - זה רגע נשגב".

"אני רואה פה אנשים שהיו בסמים, באלימות קשה, שהיו אנטי-חברתיים, שמבינים שהיו חריגים - והם יכולים להשתלב נהדר. ראיתי אנשים שבקלות יכולים להיות חברי כנסת, מבחינת סדר המחשבה ויכולת הביטוי. אנשים שלא ידעו קרוא וכתוב והיום לומדים באוניברסיטה. בית סוהר הוא לא רק מערכת ענישה, אלא גם לתת סיכוי".