שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אקוניס: "חוק הפונדקאות הוא חרפה לליכוד"

שר המדע תקף בחריפות את מפלגתו על עמדותיה בנושאי דת ומדינה: "אנחנו לא מייצגים את חסידות גור בממשלה". בכינוס של קבוצת "הליברלים בליכוד", הוא הוסיף כי חוק הפונדקאות לא היה צריך להפריד בין נשים לגברים. האזינו להקלטות
זאב קם
20 בספטמבר 2018
08:30

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, ביקר בחריפות את ההתנהלות של הליכוד ואת סיעת יהדות התורה על חוק הפונדקאות, שאושר ללא פונדקאות לזוגות הומואים, וכן את עמדותיה של מפלגתו בנושאי דת ומדינה. "חוק הפונדקאות הוא חרפה לתנועה הלאומית", אמר אקוניס בהקלטה שנחשפה היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. במהלך כינוס של קבוצת "הליברלים בליכוד", הוסיף השר כי "חוק הפונדקאות שהפריד בין גברים ונשים הוא חרפה".

"אנחנו לא מייצגים את חסידות גור": האזינו להקלטה המלאה של השר אקוניס

"אני אדם בזיקה חזקה מאוד למסורת ישראל, אפילו בסגנון אורתודוכסי. וגם התנועה שלנו יש לה זיקה חזקה למסורת. אבל אנחנו לא מייצגים את חסידות גור בממשלה", אמר אקוניס בכינוס, שהיה סגור לכלי התקשורת. הוא הוסיף: "אמרתי את זה לראש הממשלה. חטפתי קצת צעקות על הדבר הזה". אקוניס אמר דברים דומים גם ביחס לחוק עבודות הרכבת בשבת וביחס לחוק המרכולים, שני חוקים שאושרו אף הם בכנסת בשנה האחרונה.

בהקלטה נוספת מאותו כינוס, ששודרה בתוכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב', אומר אקוניס דברים דומים גם ביחס לחוק עבודות הרכבת בשבת וביחס לחוק המרכולים - שני חוקים שאושרו אף הם בכנסת בשנה האחרונה. 

"אנחנו לא מייצגים בממשלה את חסידות גור. את זה עושה הרב ליצמן", אמר אקוניס לנוכחים בכנס. "הוא פלג מסיעת יהדות התורה ועושה את זה מצוין. אנחנו עם 30 נציגים, לדאבון הלב, לא עושים את זה". השר אף הדגיש כי "צריך לומר את הדברים גם מתוך המפלגה".

אקוניס על חוק המרכולים, ליצמן והשבת