מתמודד על ראשות עיריית ירושלים זאב אלקין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלקין על הבחירות בירושלים: "צפויות התפתחויות"

השר, שמתמודד על ראשות העירייה, התייחס להודעה כי ש"ס ודגל התורה יתמכו במשה ליאון. "יש כאן בחישה בלתי פוסקת של ליברמן ודרעי שמנסים להשתלט על ירושלים", תקף אלקין
הבוקר הזה
20 בספטמבר 2018
09:15

השר לענייני ירושלים, המתמודד בבחירות לראשות עיריית העיר, זאב אלקין, הצהיר הבוקר (חמישי) כי יהיו התפתחויות בנושא כבר בשעות הקרובות. אלקין, שזכה לתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר את הדברים על רקע ההודעה אמש כי דגל התורה וש"ס יתמכו במשה ליאון, המועמד שבו תומכים השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי. יו"ר תנועת "יחד" ויו"ר ש"ס לשעבר, אלי ישי, אמר בתכנית "קיטל וסיקולר" כי "קרוב לוודאי" שיתמוך באלקין.

בריאיון לאמיר בר שלום בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', תקף אלקין את השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי, שתומכים בליאון, והאשים כי הם מנסים להשתלט על ירושלים באמצעות "בובה". "במשך חודשים ניסו ליברמן ודרעי להסתיר את המעורבות שלהם בניסיון להריץ את משה ליאון ולהשתלט על ירושלים. יש כאן בחישה בלתי פוסקת בניסיון לחזור על התרגיל מלפני חמש שנים – לקחת מועמד שאין לו תמיכה בציבור הירושלמי הרחב", אמר אלקין.

השר לענייני ירושלים ציין כי התמיכה בליאון "הפיחה רוח חיים במועמדות שהייתה כמעט מתה". לדברי אלקין, ליברמן ודרעי יעשו הכל כדי למנוע את המועמדות שלו. "אני לא חושב שזה אישי נגדי, אלא בגלל ההבנה שאני היחיד שיכול לנצח את הברית הזאת", אמר אלקין והוסיף כי יש "הרבה כוחות בעיר" שמנהלים איתו משא ומתן.

ליאון מסר אמש, בעקבות ההודעה של ש"ס ודגל התורה כי הם תומכים בו, כי "חבל שאלקין מאבד את העשתונות ומתקשה להסתיר את אכזבתו, אך חמור מכך, הוא עוסק בהסתה ובפילוג". ליאון הוסיף כי הוא "משוכנע שיוכל להחזיר את ירושלים לימיה הגדולים".

המועמד עופר ברקוביץ' אמר כי "אם ירושלים לא תהיה של כולם, היא פשוט לא תהיה". ברקוביץ' הוסיף: "ליאון קיבל את התמיכה של ש"ס ודגל התורה, ואלקין במרדף נואש אחר המפלגות החרדיות והעסקנים החרדים, אבל הציבור הירושלמי איתי".