חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: "מחזיקים טילים מתקדמים – למרות ניסיונות ישראל לבלום העברת נשק"

מנהיג חיזבאללה אמר בנאום שהוקרן בדרום לבנון כי ארגונו מחזיק ב"יכולות בליסטיות מתקדמות", והוסיף: "נגמרו הניסיונות של ישראל לחסום את הדרך בפני היכולת הזו". לדבריו, "הישראלים זועמים על כישלון מזימתם באזור"
נורית יוחנן
20 בספטמבר 2018
12:09

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, הצהיר היום (חמישי) כי ארגונו מחזיק ביכולות בליסטיות מתקדמות, כולל טילים מדויקים ובלתי מדויקים. זאת, לדבריו, "למרות ניסיונותיה של ישראל לבלום את העברת הנשק הזה לידי חיזבאללה".

בנאום שנשא לרגל העשורא, והוקרן מול אלפי תומכי חיזבאללה במעוז הארגון בדרום ביירות, איים נסראללה פעם נוספת כי אם תיכפה על לבנון מלחמה – "ישראל תתייצב מול גורל בלתי צפוי". לטענתו, לבנון צריכה להיות מוכנה משום ש"הישראלים זועמים על כישלון המזימה שלהם באזור".

מנהיג חיזבאללה הכחיש את טענות ישראל כי הוא נואם מתוך בונקר תת-קרקעי, בו הוא שוהה. לדבריו, הדבר אינו נכון ועד כה "כשלו מאמצי הישראלים לפגוע בי".

אמש התייחס מנהיג חיזבאללה לתקיפת ישראל בלטקיה שבסוריה ולתקרית הפלת המטוס הרוסי. נסראללה אמר כי התקיפות לא נועדו למנוע העברת נשק לחיזבאללה, אלא קשורות לכישלון של התוכנית הישראלית, האמריקנית והסעודית בסוריה, ולרצון של ישראל למנוע מהצבא הסורי לשפר את יכולותיו הבליסטיות מימי נשיא סוריה לשעבר, חאפז אל-אסד, כדי שלא ייווצר מאזן אימה.

עוד אמר נסראללה כי על ציר ההתנגדות ללמוד את התקיפות הישראליות החוזרות ונשנות: "המצב הזה בלתי נסבל וצריך למצוא לו פתרון". בנוסף, הזכיר כי המטוסים הישראליים חודרים למרחב הלבנוני כשהם מבצעים את אותן תקיפות, ועל כן "עלינו כלבנונים לחשוב על דרך למנוע מישראל להפוך את המרחב האווירי שלנו לשטח הפקר".