ח"כ מיקי זוהר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ זוהר: "האידיאולוגיה של הפקידים צריכה לתאום לזו של הממשלה"

הח"כ מהליכוד התייחס בכאן רשת ב' להחלפתו של המפכ"ל, וטען כי אלשיך שילם על טעויות בהתנהלותו התקשורתית והציבורית: "הוא לא הבין שחקירות ראש הממשלה הן אירוע גדול יותר מאירוע בשכונה שדווח על ידי אזרח"
תמר אלמוג ויואב קרקובסקי
20 בספטמבר 2018
12:20

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) התייחס הבוקר (חמישי) למינויים של מפכ"ל המשטרה ושל היועץ המשפטי לממשלה, ובפרט להחלפתו של המפכ"ל רוני אלשיך. בריאיון לתמר אלמוג ויואב קרקובסקי בכאן רשת ב', טען זוהר כי אלשיך שילם את המחיר על טעויות שביצע בהתנהלותו התקשורתית והציבורית סביב חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מינוי של פקיד ציבור שהאידיאולוגיה שלו תואמת את המדיניות של הממשלה היא דבר הכרחי", הצהיר הח"כ.

זוהר התייחס גם למינויים של אלשיך, בהם היועץ ליאור חורב, ואמר כי הם אנשים שהם "לא פרו ממשלת ימין ובטח שלא פרו ממשלת נתניהו". זוהר הדגיש כי כל המינויים היו מקצועיים וכי הם נבחרו בין השאר בשל האידאולוגיה שלהם: "נוכל לבחור מועמד שהאידיאולוגיה שלו תהיה הכי קרובה לשלנו כי אנחנו מובילים מדיניות ימנית ואנחנו רוצים שאנשי המפתח יהיו בעלי אידיאולוגיה ימנית".

לגבי אלשיך, ציין זוהר כי הוא עשה עבודה טובה, אך הזכיר את הריאיון של המפכ"ל בתכנית "עובדה", שבו חשף לכאורה פרטים מחקירות ראש הממשלה ואמר כי הוא יכל "לשמור על ממלכתיות ולא להיכנס לסוגיית החקירות".  לדברי זוהר, המפכ"ל "לא הבין שחקירות ראש הממשלה הן אירוע גדול יותר מאירוע בשכונה שדווח על ידי אזרח".