צילום: פלאש 90

ברבנות מכחישים שהנחו להגיש אוכל קר ליולדות ביום הכיפורים

הנהלת המלונית כתבה במסמך שהופץ כי לא יוגש אוכל חם בהוראת הרבנות הראשית. מהמלונית נמסר: "כל היולדות ובני זוגן שהיו מעוניינים בכך, זכו לארוחות משביעות ומזינות, תוך שמירת כבודם של האורחים שבחרו לצום"
דקלה אהרן-שפרן
21 בספטמבר 2018
07:48

ברבנות הראשית הכחישו הבוקר (שישי) כי הנחו להגיש אוכל קר ליולדות ששהו במלונית "בייבי ליס" של בית החולים איכילוב ביום הכיפורים. ההכחשה באה בעקבות תלונות של יולדות כי אף שהובטח להן שהארוחות יוגשו כסדרן, הן קיבלו מזון קר. במלונית נאמר להן שהרבנות הראשית אסרה להגיש אוכל חם.

ההודעה שהופצה ליולדות במלונית "בייבי ליס"

היולדות התלוננו גם כי הארוחות ביום הכיפורים ניתנו בקומה שונה מהרגיל ולא היה ניתן להגיע אליה עם תינוקות בגלל בעיות בטיחות. הגיעו תלונות גם על שירותי ניסיון שלא סופקו. בתנועת ישראל חופשית קראו למלונית היולדות להתנצל ולפצות את הנשים שנפגעו מ"ההתנהלות הביזיונית".

מנכ״ל ישראל חופשית, אורי קידר: ״מי שכתב את המכתב המביש של בית החולים ליס שדורש מנשים שילדו להיפרד מילדיהן על מנת לאכול ארוחת בוקר וצהריים במהלך יום כיפור כנראה שכח שהמקום הוא בית חולים ולא בית כנסת. טוב יעשה בית החולים אם יוציא התנצלות מהירה ויפצה את כל הנשים שנפגעו״.

רב בית החולים, אברהם רזניקוב, אמר בתגובה כי אין בעיה לחמם אוכל ביום הכיפורים כפי שמחממים אותו בשבת. מ"בייבי ליס" נמסר: "כל היולדות ובני זוגן שהיו מעוניינים בכך, זכו לארוחות משביעות ומזינות, תוך שמירת כבודם של האורחים שבחרו לצום וכי כל טענה אחרת משוללת מן היסוד".