בית המשפט העליון
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

העליון לא טיפל במשך יותר משנה בעתירה שאבדה

הנושא עלה לאחר שהוגשה תלונה, שהגיעה אל נציב תלונות הציבור על שופטים, שנמצאה מוצדקת. רק בזכות התערבותו של נציב התלונות התברר כי התיק אבד ברישומים. בעקבות התקלה נשקלת סריקה דיגיטלית של כל התיקים
אמוץ שפירא
21 בספטמבר 2018
09:16

בית המשפט העליון לא טיפל במשך יותר משנה בעתירה שהוגשה אליו לאחר שזו נפלה בין הכיסאות. כך פורסם הבוקר (שישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. הנושא עלה לאחר שהוגשה תלונה, שהגיעה אל נציב תלונות הציבור על שופטים, שנמצאה מוצדקת.

לאחר שהוגשה העתירה לבית המשפט העליון עלו בתוהו כל הניסיונות של העותר לקבל מועד לדיון או לדעת כיצד מתקדם הטיפול בעתירה. רק בזכות התערבותו של נציב התלונות, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, התברר כי התיק אבד ברישומים.

בדיקה שערך רשם בית המשפט העליון העלתה כי על פי המערכת לניהול תיקים התיק נמצא בלשכתו של אחד השופטים, אלא שמדובר בשופט שכבר פרש לגמלאות ולשכתו פונתה מכל התיקים שלו. מנגד העוזר המשפטי של אותו שופט מסר כי התיק לא נמצא ברישומי הלשכה.

בעקבות הגשת התלונה, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הורתה לשחזר את התיק ולהעבירו לשופט אחר. בשל התקלה, נבדקת עכשיו אפשרות לבצע אחת לתקופה סריקה דיגיטלית לכל התיקים בבניין בית המשפט כדי לאתר אי התאמות בין רישומי מערכת ניהול התיקים ובין מיקומם של התיקים בפועל.

כמו כן, כדי למנוע תקלות דומות, בכוונת בית המשפט להנחות את מנהלות לשכות השופטים לבצע אחת לרבעון בדיקה שמטרתה לוודא כי קיימת התאמה בין רישומי המערכת  לבין התיקים המצויים בלשכות הלכה למעשה.