הרב משה הבלין

בעקבות תחקיר הגזענות בקריית גת: מזכיר הממשלה נועד עם רבנים

לפי התחקיר, רב העיר אסר על בנות הקהילה האתיופית לעבוד כמבשלות בקייטרינג, עד שיוכיחו את יהדותן. מהמשרד לשירותי דת נמסר: "מנכ"ל המשרד הורה לרב העדה האתיופית לפנות לרבנות הראשית ולגבש נוהל אחיד"
אוריה אלקיים
21 בספטמבר 2018
11:37

מזכיר הממשלה צחי ברוורמן נפגש אתמול (חמישי) עם שבעה רבנים כדי לדון עמם בממצאי תחקיר כאן חדשות בנושא היחס של רבה של קריית גת, הרב משה הבלין, לבנות הקהילה האתיופית בעיר. על פי התחקיר, הבלין אסר על בנות העדה האתיופית לעבוד כמבשלות בקייטרינג בעיר עד שלא יוכיחו לו את יהדותן.

מקור שנכח בפגישה מסר כי הרב של הקהילה האתיופית ראובן וובשת דרש שהרבנות הראשית תאמץ את הפסיקה של הרב עובדיה יוסף המכירה ביהדות העדה האתיופית "כדי למנוע הישנות מקרים של פקפוק ביהדותם". הפגישה נערכה בביתו של רב העיר נס ציונה, אברהם צוריאל, והשתתפו בה, מלבד מזכיר הממשלה ברוורמן, גם הרב הבלין וגם רב וובשת.

ממשרד לשירותי דת נמסר: "בעקבות התחקיר הורה מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס לרב ראובן וובשת, מנהל אגף שירותי דת לעדה האתיופית, לפנות לרבנות הראשית על מנת שזו תגבש נוהל אחיד".

בתחילת השבוע דווח בכאן חדשות, כי בעקבות התחקיר דרשו פעילים בני העדה האתיופית מראש הממשלה לכנס את מועצת הרבנות הראשית, כדי שזו תבטל החלטה משנות ה-80 שלטענתם, מטילה ספק ביהדותם. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את ברוורמן לבדוק את הטענות.