חיזבאללה
צילום: אי-פי

המשטרה בברזיל עצרה איש כספים של חיזבאללה

העצור, אסד אחמד ברכאת, חשוד בארה"ב במימון פעילות טרור. מהמשטרה הפדרלתי בברזיל נמסר כי בית המשפט העליון הורה על מעצרו של ברכאת, אחרי שהרשויות בפרגוואי הוציאו נגדו צו הסגרה בסוף החודש שעבר
איתמר מרגלית
21 בספטמבר 2018
22:56

המשטרה הפדרלית בברזיל עצרה היום (שישי) את אסד אחמד ברכאת, אשר חשוד בארצות הברית כמי ששימש כאיש כספים של ארגון חיזבאללה. כמו כן, העצור חשוד כמממן מרכזי של פעילות טרור.

בהודעה מטעם המשטרה הפדרלית של ברזיל נמסר כי בית המשפט העליון הורה על מעצרו של ברכאת, אחרי שהרשויות בפרגוואי הוציאו נגדו צו הסגרה בסוף החודש שעבר. כמו כן, הרשויות בארגנטינה מאשימות אותו בהלבנת כספים בסך 10 מיליון דולר מקזינו במדינה.

בקטעים מהספר "פחד", של העיתונאי האמריקני בוב וודוורד, אשר התפרסמו בתחילת החודש, נכתב כי גורמים בממשלו של טראמפ הביעו את חששותיהם בפברואר 2017 מכך שישראל לא תוכל להגן על עצמה במקרה של מתקפה מצד חיזבאללה. לטענתם, הדבר עלול לגרור את ארצות הברית ל"מלחמה נוראית" במזרח התיכון.

וודרוד תיאר תדריך שהעביר דרק הארווי, שהיה איש צוות במועצה לביטחון לאומי, בימיו הראשונים של הממשל. לפי התדריך, חיזבאללה השיג 150 אלך רקטות - עלייה ענקית לעומת כ-4,500 רקטות שהיו ברשותו במלחמת לבנון השנייה ב-2006. לפי התדריך, מערכות כיפת ברזל וקלע דוד לא היו יכולות להגן נגד מתקפה כוללת של חיזבאללה ביכולתיו הנוכחיות.

מאוחר יותר פוטר הארווי מעבודתו על ידי מי שאז היה היועץ לביטחון לאומי, הרברט מקמאסטר, שפוטר בהמשך בעצמו על ידי הנשיא טראמפ. זאת, כחלק משורת פיטורים של כמה בכירים מאז תחילת כהונתו של הממשל הנוכחי.