אולמרט ואבו מאזן

אולמרט נפגש עם אבו מאזן: "עבאס - היחיד שיכול להגיע לפתרון שתי המדינות"

ראש הממשלה לשעבר וראש הרשות הפלסטינית נפגשו בפריס. אולמרט צוטט בוופא: "אילו נשארתי ראש ממשלה לזמן ממושך יותר, היינו יכולים להשיג שלום"
גל ברגר
22 בספטמבר 2018
07:30

סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דיווחה אמש (שישי) כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נפגש בבירת צרפת פריס עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. על פי הדיווח, אולמרט התראיין לטלוויזיה הפלסטינית ואמר כי אילו היה ממשיך לשמש ראש ממשלה, היה אפשר להשיג שלום כבר לפני שנים. ראש הממשלה לשעבר הוסיף כי אין חלופה לפתרון שתי המדינות ואבו מאזן הוא היחיד שיכול להשיג אותו.

"אבו מאזן לא התנגד לתכנית השלום – הוא לא אמר לא ולא אמר כן, אך אילו נשארתי ראש ממשלה לזמן ממושך יותר, היינו יכולים להשיג שלום", אמר אולמרט לטלוויזיה הפלסטינית, על פי הדיווח. ראש הממשלה לשעבר שיבח את אבו מאזן על מלחמתו בטרור "המבטאת את מחויבותו להשגת שלום".

"אני שמח מאוד לפגוש את הנשיא עבאס. לא התראינו זמן רב. הוא מנהיג מדיני גדול ואני רואה בו ידיד. כמוהו אני מאמין שאפשר להשיג שלום. הנשיא עבאס הוא האדם הכי חשוב להתפתחויות בעתיד ולקשרים בין הישראלים והפלסטינים", צוטט אולמרט בוופא.

אבו מאזן נועד בפריס גם עם האסירה המשוחררת, עהד תמימי, שתועדה סוטרת לחייל ורצתה עונש מאסר של שמונה חודשים. ראש הרשות הפלסטינית אמר לה כי "ההתנגדות העממית בדרכי שלום היא הנשק הטוב ביותר למול יהירות הכיבוש וכדי להציג את אכזריותו לעולם כולו".