מחר: משרד הביטחון הרוסי יפרסם דוח סיכום על הפלת המטוס

שר החוץ הצרפתי: הישראלים אינם יכולים להסכים לקבוצות איראניות חמושות המוצבות בסוריה
גילי כהן וגדעון קוץ
22 בספטמבר 2018
17:11
עודכן ב 17:19

משרד ההגנה הרוסי צפוי לפרסם מחר (ראשון) את כרונולוגיית האירועים שהובילו להפלת מטוס האיליושין 20 בסוריה השבוע.

"אין ויכוח על המידע שמסרה ישראל" - פרשנות של מואב ורדי


אתמול (שישי) אמר דובר הקרמלין דימיטרי פסקוב כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין תודרך על הפרטים שהמשלחת הישראלית, בראשות מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין, העבירה לרוסים בנושא הפלת המטוס הרוסי. הדובר הדגיש כי "עדיין לא התקבלה החלטה לגבי מה הצעד הבא", וכשנשאל איך ייראו מעתה יחסי ישראל-רוסיה, אמר כי "מוקדם מדי לשאול על זה". 

עוד הדגיש פסקוב כי המידע שהוצג בפגישת הקצינים הישראלים והרוסים הוא מידע "שרק אנשי צבא יוכלו לקבוע אם הוא מספק". בנוסף, הדובר הכחיש את הדיווחים מישראל כי פוטין סינן את אסד ולא ענה לשיחותיו: "זה לא נכון, אל תאמינו לדיווחים הללו".

 בתוך כך, שר החוץ הצרפתי איב לה דריאן הצדיק את הפעולות הצבאיות הישראליות בסוריה ומטיל את האשמה על איראן. בראיון לעיתון "לה מונד", אומר לה דריאן, כי "בחודש מרץ, בביקורי בטהרן, אמרתי לאיראנים שנוכחותם הקבועה בסוריה תהפוך את הסכסוך לסכסוך אזורי. זה מה שאנחנו רואים עכשיו. היו יותר ממאתיים הפצצות ישראליות בסוריה, משום שהישראלים אינם יכולים להסכים, לא לקבוצות איראניות חמושות המוצבות בסוריה, ולא לשימוש בנשק שעלול לפגוע בשטחם שהועבר לרשות ארגונים כמו חזבאללה". לה דריאן הוסיף כי "ההצהרות הרוסיות שהזהירו מפני התקפות כימיות מצד ארגונים שנמצאים באידליב מדאיגות אותנו ונראות כמניפולציות שנועדו להכין את דעת הקהל".