ישי ריבו
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

ישי ריבו הוא הזוכה הגדול של המצעד היהודי-חסידי השנתי

במצעד סיכום השנה במוזיקה היהודי-חסידי שהתקיים ב"כאן מורשת" זכה ישי ריבו בתואר זמר השנה. נרקיס בתואר זמרת השנה ויעקב שוואקי בתואר אלבום השנה. שיר השנה הוא "נפשי" בביצוע ריבו ומוטי שטיינמץ
כאן מורשת
23 בספטמבר 2018
14:23

הזמר ישי ריבו זכה הבוקר (ראשון) בתואר זמר השנה ובשיר השנה במצעד סיכום השנה במוזיקה היהודית-חסידית ב"כאן מורשת". את שיר השנה הוא חולק עם הזמר החסידי מוטי שטיינמץ, איתו ביצע את השיר "נפשי". נרקיס היא זמרת השנה ויעקב שוואקי קטף את תואר אלבום השנה.

המוזיקה היהודית והחסידית עוברת שינוי משמעותי בשנים האחרונות. בין היתר, נכנסים מבצעים חובשי כיפה גם אל המיינסטרים הישראלי, בביצועים כובשים ומרגשים. השיר "נפשי", בביצוע ישי ריבו ומוטי שטיינמץ, יצא לאור רק לפני כחודשיים, כבר הפך ללהיט גדול. במקום השני זכה הזמר החסידי שמואלי אונגר עם השיר מאך א-ברכה ובמקום השלישי שוב ישי ריבו עם השיר אחת ולתמיד.

האזינו לריאיון עם ישי ריבו ולשיר הזוכה:

בריאיון לאחר זכייתו במצעד ב"כאן מורשת" אמר ישי ריבו לזמר והיוצר גולן אזולאי והעורכת המוזיקלית דבורה גוטמן קיציס, כי "אני שמח מאוד בבחירה הזאת. 'נפשי' היא הזדמנות להראות לעולם שאפשר לחבר בין עולמות דומים ושונים – החיבור שלי ושל הזמר החסידי מוטי שטיינמץ. החיבור בינינו התחיל לאחר שהשתתפנו באותה הופעה, הוא פתח את הפה ולא יכולתי להוריד ממנו את העיניים. יש לו קסם בקול".

"ברוך השם שהשיר הגיע לכל כך הרבה אנשים. היינו באומן והיה מדהים לראות איך כל כך הרבה אנשים, מכל כך הרבה מקומות וגוונים, שרים את השיר. השיר לשמחתי נכנס לעולם הישיבות ובכלל. גם בשוני היה קהל מגוון ושרו את השיר הזה. בחירה מדהימה ומשמחת מאוד".

במקום הרביעי זכה השיר "בקש עבדך" – קאבר של ישי לפידות, במקום החמישי רמי קליינשטיין ויונתן רזאל עם השיר "תמיד אליך". במקום השישי יוני זי בשיר דע מה, מקום שביעי- צדיק של שולי רנד. מקום שמיני – מיילך קאהן וזאת התורה. מקום תשיעי – הראל טל עם השיר "אנה אלך" ובמקום העשירי "מה אתה רוצה ממני" של חנן בן ארי.

שירי המצעד נבחרו באמצעות ועדה שהקימו ב"כאן מורשת" וכללה את אנשי המוזיקה, העיתונאים ומבקרים המוזיקליים קובי סלע, יוסף ארנפלד, דודו כהן ויונתן דובוב, ועדה מאנשי "כאן מורשת" בהובלת העורכת המוזיקלית של התחנה, דבורה גוטמן-קיציס וכן על בסיס בקשות המאזינים בתוכנית "זכות הציבור" המשודרת מדי יום בשעות 12:00-14:00.