לוקה מודריץ' לאחר הזכייה בתואר שחקן השנה של פיפ"א
צילום: אי-פי

צפוי ומפתיע: לוקה מודריץ' הוא שחקן השנה של פיפ"א, מרתה השחקנית

הקרואטי קטף את הפרס הנחשק לאחר עונה מצוינת שכללה זכייה בליגת האלופות והעפלה לגמר המונדיאל. מנגד, רשמה מרתה זכייה שישית בתואר ובכך עקפה את מסי ורונאלדו, שבלטו בהיעדרם. כל הזוכים בפנים
מערכת כאן חדשות
24 בספטמבר 2018
21:16
עודכן ב 08:38

אחרי שנת כדורגל עמוסה וגדושה באירועים, שהגיעה בקיץ לשיאה עם המונדיאל ברוסיה, פיפ"א ערכה הערב (שני) בלונדון את טקס נבחרי השנה שלה ל-2018. הזוכה הגדול של הערב הוא הקרואטי לוקה מודריץ', שנבחר לשחקן השנה אחרי עונה מצויינת שכללה זכייה בליגת האלופות עם ריאל מדריד והעפלה לגמר המונדיאל עם נבחרתו. 

 "הפרס הזה הוא לא רק שלי", אמר מודריץ' בן ה-33 לאחר הזכייה. "הוא של החברים לקבוצה מריאל מדריד ומקרואטיה. בלי המאמנים שלי, לא הייתי זוכה בזה. בלי המשפחה שלי, לא הייתי השחקן שאני היום".

מודריץ' גבר על שאר המועמדים הסופיים בקטגוריית שחקן השנה - כריסטיאנו רונאלדו ומוחמד סלאח. מנגד, לראשונה זה עשור, ליאו מסי נותר בחוץ. מאמן נבחרת צרפת, דידייה דשאן, שהוביל את נבחרתו לזכייה במונדיאל זכה בתואר מאמן השנה. שוערה של נבחרת בלגיה וריאל מדריד, טיבור קורטואה, זכה בתואר שוער השנה.

בקטגוריית הנשים, שחקנית נבחרת ברזיל ואורלנדו פרייד מליגת הכדורגל בארצות הברית מרתה זכתה בתואר שחקנית השנה בפעם השישית. בכך היא עקפה את מסי ורונאלדו במספר הזכיות. מרתה גברה על אדה הגרברג הנורווגית ועל ג'ניפר מרוזאן הגרמניה.