צילום: אי-פי

דיווח: הבכיר שהציע להקליט את טראמפ מעוניין להתפטר

ברקע, הנשיא האמריקני התייצב לצדו של המועמד שלו לשפיטה בביהמ"ש העליון, אחרי שאישה שנייה התלוננה כי השופט ברט קוואנו תקף אותה מינית. במקביל, פורסם כי קצין התקשורת לשעבר בקמפיין של הנשיא הכניס "כדור הפלות" למשקה של אישה שהכניס להריון
סוכנויות הידיעות
24 בספטמבר 2018
17:31
עודכן ב 18:20

סגן התובע הכללי, רוד רוזנשטיין, מסר "התפטרות מילולית" בפני ראש הסגל ג׳ון קלי, מתוך ציפייה שנשיא ארצות הברית יפטר אותו בעצמו בקרוב, כך דיווח היום (שני) אתר החדשות אקסיוס בארצות הברית. לאחרונה דיווח ה"ניו יורק טיימס" כי סמוך לכניסתו לתפקיד לפני כשנה, הציע רוזנשטיין להקליט בחשאי את הנשיא טראמפ בבית הלבן. בנוסף, דווח שהוא שקל לכנס את הקבינט כדי להפעיל את התיקון ה-25 בחוקה - העברת הסמכויות מהנשיא אם נבצר ממנו להחזיק בהן.

מוקדם יותר היום יצא טראמפ להגנת מועמדו לבית המשפט העליון ברט קוואנו, לאחר שאישה נוספת התלוננה שתקף אותה מינית. טראמפ קבע כי ההאשמות נגד קוואנו "לא מבוססות, ומונעות מצרכים פוליטיים".

בנאום שנשא במטה האו"ם בניו יורק, אמר טראמפ: "יש סיכוי שזה עלול להיות מהדברים הכי לא צודקים שיכולים לקרות למועמד. למרות זאת, אני עם השופט קוואנו". הוא הבהיר כי קוואנו "אדם מצויין", והוסיף: "אני תומך בו באופן מלא". המתלוננת דברה רמירז צפויה להעיד בפני ועדת המשפט של הסנאט על התקיפה.

הבית הלבן מסר בתגובה לתלונה הראשונה שהוגשה נגד קוואנו כי מדובר בסיפור ישן שאין לו שום תימוכין, וכי הוא חלק ממסע מאורגן של הדמוקרטים לפגוע באדם הגון. טראמפ תהה מדוע המתלוננת לא דיווחה על התקרית כשקרתה לפני יותר מ-30 שנה.

ברקע, בארצות הברית דווח כי ג'ייסון מילר, שכיהן בעבר כקצין תקשורת בקמפיין של טראמפ, מואשם שהכניס "כדור הפלות" למשקה של אישה שאותה הכניס להריון. לפי הדיווחים, הוא עשה זאת ללא ידיעת האישה.

מילר, שהועסק לאחרונה ברשת CNN, עזב את תפקידו לאחר שנחשפו טענות נגדו. למרות זאת, הוא טען כי הסיבה לעזיבה הייתה רצונו לטהר את שמו.