השר ישראל כץ בפתיחת הרכבת המהירה לירושלים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סכנת הקו המהיר לירושלים: נציב הכבאות בשירות השר כץ

רגע לפני שהחג נכנס, הסכים דדי שמחי ממקום חופשתו בחו"ל להעניק היתר זמני לפתיחת הקו החדש – למרות סכנות, התרעות וכשלים שטרם נפתרו. שמחי הכחיש שהופעלו עליו לחצים, והאגו של שר התחבורה שוב ינצח את בטיחות הנוסעים
מרדכי (מוטי) גילת
24 בספטמבר 2018
21:44

הזהרנו בסוף השבוע כמה פעמים, הן ברדיו והן בטלוויזיה, מפני האפשרות שנציב הכבאות הראשי, דדי שמחי, ייכנע ללחצים פוליטיים ויאשר את פתיחת קו הרכבת המהירה מירושלים לתל אביב. הזהרנו שזה יקרה למרות בעיות בטיחות חמורות במנהרות ובגשרים – בעיות שעדיין לא נפתרו.

פרשנות: האגו של השר כץ ניצח את ההיגיון >>

אז הנה זה בא: אמש, רגע לפני כניסת החג ובעודו בחופשה בחו"ל, הסכים הנציב להעניק היתר זמני  לפתיחת קו הרכבת החדש ל-30 יום – כשבאותה נשימה הוא הכחיש שהופעלו עליו לחצים. כל זאת, יומיים לפני מועד פתיחת הקו.

מחר בבוקר תצא אפוא הרכבת  לדרכה בפעם הראשונה, לשביעות רצונו של השר ישראל כץ. וכך, האגו של שר התחבורה ינצח שוב את בטיחות הנוסעים.


שיהיה ברור: הסכנות, ההתרעות, והכשלים בעינם עומדים. הסירוב של בכירים ברשות הכיבוי וההצלה לחתום בעצמם על האישור הזה, רק מלמד על גודל הסכנה.  נכון ליום ראשון בערב, איש מהם לא היה מוכן לקחת על עצמו את האחריות לחיי הנוסעים במצב הנוכחי. יש לכך כמה סיבות טובות, וחלקן עדיין לא פורסמו.