מעצר, אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק

כתב אישום: סחרו בנשים והעסיקו אותן בזנות

שבעה אנשים, בהם בני זוג ובנם, מואשמים שהביאו לישראל נשים וסרסרו בהן בכמה מקומות בארץ. לפי כתב האישום הם קיבלו דמי שימוש חודשיים עבור כל אישה שהגיעה לארץ. הפרקליטות מבקש להאריך את מעצרם עד תום ההליכים
ורד פלמן
25 בספטמבר 2018
12:51

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום (שלישי) כתב אישום נגד שבעה אנשים בגין סחר בנשים לצורך העסקתן בזנות, סרסרות ועבירות נוספות. בבין העצורים בני הזוג זרינה וולדימיר בלוב ובנם אולג גולדין. 

לפי כתב האישום בין החודשים אפריל לאוגוסט 2018 ייבאו הנאשמים לארץ 11 נשים מאוקראינה וגיאורגיה שהועסקו בדירות שונות בירושלים ובחיפה. לצורך הבאתן הפעילה הרשת מתווכים, תושבי רוסיה ואוקראינה, שאיתרו את הנשים. על כל אישה שהגיעה לארץ והועסקה בזנות קיבלו המתווכים "דמי שימוש" בסך של 200-250 דולר לשבוע.

הנשים גבו 400 שקלים תמורת כל פגישה עם לקוח ומחצית הסכום הועבר לנאשמים. הפרקליטות מבקשת לעצור את בני הזוג בנם ונאשמת נוספת עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בית המשפט המחוזי בירושלים דחה באחרונה את בקשת הפרקליטות לגבות עדות מוקדמות מקורבנות הסחר, בשל רצונן של הנשים לשוב לארצן.

בחודש שעבר חשפה המשטרה את דבר קיומה של הרשת. החקירה החלה ביוני בעקבות מידע על בני זוג שייבאו אישה מחוץ לארץ למטרת מתן שירותי מין בבתי הבושת שבניהולם. בחקירה התברר כי מדובר בכנופיה היררכית שבה לכל אחד מחבריה יש תפקיד מוגדר בשרשרת הייבוא והעסקת הנשים.

את הנשים איתרה המשטרה בעזרת אנשי קשר המתגוררים במדינות מוצאן, שפרסמו הצעות עבודה ברשת האינטרנט לנשים צעירות. לאחר שהן השאירו את פרטיהן באתר, הוצעה להן העבודה בישראל.

אלה שנמצאו מתאימות, תודרכו כיצד לעבור בלא חשד בביקורת הגבולות בישראל, ומנהלת הרשת שלחה איש קשר מטעמה שפגש את הנשים בחוץ לארץ והיה מגיע עמן בטיסה. עם הגעת הנשים ארצה, הן נאספו על ידי החשודה, בן זוגה או בנה והועברו לאחד מבתי הבושת בירושלים, חיפה או אשקלון.

תגיות:
זנות