בנימין נתניהו וולדימיר פוטין
צילום: אי-פי

נתניהו: סיכמתי עם פוטין על צוותי עבודה משותפים להמשך התיאום

ראש הממשלה התייחס להפלת המטוס הרוסי לפני המראתו לעצרת האו"ם: "בשנים האחרונות הצלחנו למנוע התבססות איראנית בסוריה בתיאום מלא עם הרוסים. נעשה מה שצריך כדי להגן על ביטחון ישראל"
גילי כהן
25 בספטמבר 2018
15:03
עודכן ב 20:26

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שלישי) פעם נוספת לתקרית הפלת המטוס הרוסי בסוריה, והודיע כי סיכם עם הנשיא הרוסי שצוותי עבודה של צה"ל וצבא רוסיה ייפגשו בקרוב "להמשך התיאום". בדברים שאמר לפני המראתו לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, הדגיש נתניהו: "נעשה מה שצריך כדי להגן על ביטחון ישראל".

"בשלוש השנים האחרונות ישראל נחלה הצלחה גדולה מאוד במניעת ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה ומניעת ניסיונות להעביר נשק קטלני לאיראן וחיזבאללה", אמר ראש הממשלה. "אין זה אומר שלא היו חריגות, אבל בסך הכל הייתה הצלחה גדולה מאוד. עשינו את זה בתאום מלא עם רוסיה".

עוד ציין נתניהו כי "מאז האירועים הטרגיים של הפלת המטוס, שוחחתי פעמיים עם הנשיא פוטין הבעתי צער עמוק וכנה על  אובדן החיים. הבוקר כינסתי את הקבינט, שקיבל עדכון מלא על האירועים האחרונים. גם שרי הקבינט משתתפים בצער העמוק של העם הרוסי. אנחנו נותנים גיבוי מלא לצה"ל. נמשיך לפעול למניעת ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, ונמשיך בתיאום הביטחוני בין צה"ל ורוסיה".

היום כונס הקבינט המדיני-ביטחוני לישיבה, שבסיומה נמסרה הודעה מטעם פורום השרים: "שרי הקבינט משתתפים בצער המשפחות ברוסיה והעם הרוסי על אובדן חייהם של צוות המטוס הרוסי כתוצאה מפעולה חסרת אחריות של הצבא הסורי. הקבינט מנחה את צה"ל להמשיך לפעול מול ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה תוך כדי המשך התיאום הביטחוני מול רוסיה".