קוסבי בפתח בית המשפט בפנסילבניה, אתמול
צילום: אי-פי

ביל קוסבי נשלח ל-3 עד 10 שנות מאסר בגין סימום ותקיפה מינית

פרקליטיו של כוכב הטלוויזיה בן ה-81 ביקשו מבית המשפט לשלוח אותו למעצר בית מפאת גילו וחולשתו - אך נדחו. השופט: "הגיע זמנך מר קוסבי, הכל חוזר אליך"
יותם רוזנוולד
25 בספטמבר 2018
22:12

כוכב הטלוויזיה האמריקני ביל קוסבי נידון הערב (שלישי) לשלוש עד עשר שנות מאסר לאחר שהורשע בסימומה של אישה ובתקיפתה המינית שלוש פעמים לפני 14 שנים. בית המשפט הורה לכלוא אותו מיד. קוסבי, שלטענת התביעה התעלל מינית בעשרות נשים נוספות, הוא הידוען הראשון שנכלא מאז תחילת קמפיין me too. 

פרקליטיו של קוסבי, בן 81 הלוקה בעיוורון, ביקשו מבית המשפט לשלוח אותו למעצר בית, מפאת גילו וחולשתו, אולם לא נענו בטענה כי הוא "בהחלט יכול להוות סכנה לחברה". על קוסבי נגזר גם קנס בסך 25 אלף דולרים.

"הגיע הזמן לצדק. מר קוסבי, הכל חוזר אליך. הזמן הגיע", אמר השופט סטיבן אוניל. הוא ציטט מן ההצהרה שמסרה בבית המשפט האישה שהותקפה, אנדראה קונסטנד, בה ציינה שקוסבי "לקח את נשמתה היפה והצעירה ומחץ אותה". 

קוסבי דחה את ההזדמנות להשמיע דבריו בטרם השמעת גזר הדין, ולאחריו הוא חייך, צחק ודיבר עם צוות ההגנה שלו. אשתו, קמיל, לא נכחה בבית המשפט. אנדראה קונסטנד עצמה הביעה שביעות רצון מגזר הדין.

כמה מהנשים שהתלוננו נגד קוסבי הביעו שביעות רצון מגזר הדין שהוטל עליו. אחת המתלוננות, ויקטוריה ולנטינו, אמרה כי זה "יום גדול לנשים ולשורדים והשורדות מעשי אונס". מתלוננת אחרת, לילי ברנארד, אמרה כי גזר הדין משגר מסר לבעלי שררה אחרים שסרחו כי הם ייתפסו וייענשו.